Wpis z mikrobloga

Czy ktoś się orientuje jak teraz wygląda opłacalność serwisowania sprzętu komputerowego? Kiedyś trochę dorabiałem w ten sposób i chciałbym znów spróbować. Głównie instalowałem systemy, sterowniki, raczej software. Ale wymienić jakąś kartę czy zasilacz też potrafię. Chociaż przespałem ostatnie kilka lat, więc moja wiedza może być delikatnie nieaktualna. Nie chciałbym także zakładać żadnej działalności, mam stałą pracę. Tylko jakieś pojedyncze zlecenia na wieczór. Czy się to opłaca?
#komputery
  • 5
@s_t_u_l_e_j: Tego właśnie się boję. Koszt działalności nie jest aż taki duży, ale wciąż to 300 zł.

@LegoCiemnyLas: ostatnio znajoma powiedziała, że płaci co roku 300 za serwis laptopa. Myślałem, że stawki wzrosły, bo kilka lat temu 100 za instalacje systemu to byla norma w sklepach.
@brakslow:
Jak chcesz podłączyć kuchenkę gazową, wodomierz czy zmienić coś w instalacji przy liczniku elektrycznym to 100zł minimum, za 10minut pracy gościa który ma o tym pojęcie.

A jak ty spędzasz 10h nad jakimś rzęchem gdzie go trzeba otworzyć, wyczyścić, wypastować, przerzucić dane ew. przenieść je z odtworzeniem programów na nowy komputer i chcesz za to 200zł to wielkie gały, jak to przecież to tylko klikanie.

Wszyscy teraz klikają w komputer
@s_t_u_l_e_j: Ja akurat lubiłem i nadal lubię to robić. Znam życie, bo teraz też naprawiam albo doradzam znajomym, tylko właśnie za dziękuje. I nadal jest bardzo duża grupa ludzi, nawet młodych co ma z tym problemy.