Wpis z mikrobloga

@Baldor:
Potrzebne dokumenty

Dokument potwierdzający zapłatę akcyzy na terytorium kraju będziemy musieli przedstawić przy dokonywaniu rejestracji samochodu, zatem musimy go zachować. Dokument ten otrzymamy po złożeniu w urzędzie celnym deklaracji AKC-U, wniosku oraz dowodu uiszczenia opłaty skarbowej za dokument potwierdzający zapłatę akcyzy. Opłata ta wynosi 17 zł.
W urzędzie trzeba również okazać dokument zakupu samochodu (faktura, umowa kupna-sprzedaży itp.), dokument identyfikacji pojazdu wystawiony w kraju członkowskim UE (dowód rejestracyjny, karta pojazdu
@fotograf_warszawiak: ja auto kupuje od znajomego bo kupił na siebie, ale nic z nim nie robił. Co grozi w sytuacji nie zapłacenia akcyzy w ciągu 30 dni? I najważniejsze, czy zarejestruje auto jeśli umowa będzie PolakSprzedawca - ja?
@Baldor: wiem ze offtop poleci ale musisz mieć świadomość ze w takim wypadku może być sporo rzeczy do ogarnięcia. Przekalkuluj czy sie opłaca bawić w takie coś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Znajomi kupowali auto od handlarza, ktory sciagnal je z zagranicy i odbylo sie to tak:
- handlarz kupil od Niemca
- auto zostaje wyrejestrowane z Niemiec
- auto przyjezdza do Polski
- nim sie sprzeda mija x czasu, przyjezdza klient, kupuje je. Umowa jest spisywana rzekomo z tym Niemcem z data kiedy my je kupujemy, od tego czasu ma sie 30 dni na oplacenie akcyzy i cla
- PL urzad nie ma
@marvyv: średnio to wygląda bo nie podpisuje rzeczywiście z umowy z tym niemcem, to jest oszustwo? Według mnie tak. Myślę, ze najlepiej będzie jak on zrobi fikcyjną umowę z aktualną datą i zapłaci akcyzę bo ja nie mam zamiaru łamać i oszukiwać prawa. Chcę kupić tylko samochód xD Jeśli kupiłbym samochód od polaka to wtedy mi nic nie grozi? Chcę miec pewność, ze auta mi nie zarekwirują czy coś, za poświadczenie