Wpis z mikrobloga

@smaledz: Meeh. Znaczy wiem że to są jaja, ale nadal to wyciskanie korwinowi cudzych poglądów. Jak ktoś koniecznie chce go ośmieszyć, to bez problemu może wziąć któreś z prawdziwych twierdzeń pana erudyty...
@Radeg90: @Ursa_Major:
Magiczne hasło, które wszystko zmienia:
"a przedsiębiorcom, jak zawsze, podniesiono by podatek".

Korwin zawsze mówił: obniżka podatków sprawi że, w nieznanych proporcjach spadną ceny oraz wzrosną płace.

Ale tutaj jest inaczej. PiS, jeśli zmusiłby się do obniżki podatków (podniesienia kwoty wolnej), to wydatków socjalnych by nie zmniejszył! Czyli musiałby wziąć skądś indziej. Najpewniej, wziąłby od przedsiębiorców, podnosząc jakiś inny podatek.

Czyli w efekcie nie zmieniłoby się nic, prócz
@Radeg90: To jest ogólna uwaga. Do ciebie się zwróciłem, żebyś widział moje wyjaśnienie słów Korwina. Bo w swoim komentarzu nie zwróciłeś uwagi na te aspekty, które wszystko zmieniają.
@Zwanek: Nie, obniżka to obniżka. Zawsze na plus (dla społeczeństwa).
@look997: haha przecież korwiny od zawsze mówiły że jak zostanie więcej hajsu ludziom to wpływy do budżetu nie spadną bo ludzie hajs wydadzą i wróci w podatkach pośrednich jak VAT czy akcyza
@look997: czego ty nie rozumiesz. Ozjasz zawsze mówił że dzięki obniżkom będzie zwiększona konsumpcja więc wcale nie będzie konieczności zwiększania innych podatków. Czyżby prawdziwość aksjomatów korwinizmu zależała od tego kto składa projekt w sejmie. Jeszcze w wyborach do sejmu krzyczały korwiny i wiplery żeby kwotę zmniejszyć xDD
@Ursa_Major: Napisałem o tym, to jest kilka komentarzy wyżej!:
https://www.wykop.pl/wpis/27127291/#comment-96223357
" Ale tutaj jest inaczej. PiS, jeśli zmusiłby się do obniżki podatków (podniesienia kwoty wolnej), to wydatków socjalnych by nie zmniejszył! Czyli musiałby wziąć skądś indziej. Najpewniej, wziąłby od przedsiębiorców, podnosząc jakiś inny podatek."

Ale jeśli nadal nie rozumiesz, to uzupełnię:
PiS nie będzie czekał, PiS jeśli zaplanuje obniżkę jednych, to natychmiast podniesie inne, bo ONI w ten sposób myślą. Oni