Wpis z mikrobloga

#komputery #amd #ryzen #intel
Warto sobie złożyć tani komputer z Ryzenem 3/5? (moje zastosowania do programowanie, czasem jakaś gierka, w programowaniu wykorzystuję 4 rdzenie raczej w moim IDE)
Obecnie mam w laptopie i72670HQ, ale to już jest staroć. Nie chciałbym się bawić w topowe układy, jeśli mi one na dobrą sprawę niepotrzebne. Dziś dyski SSD stanowią podstawę wydajności. AM4 pozwala też kupić dużo lepszego proca w przyszłości.
  • 8
  • Odpowiedz
@grubasnasilowni: Bierz r1600. Ja biorę, bo tak jak napisał @majk3l - król opłacalności. Ogólnie to i r1200 by Ci styknął, ale jak nie zamierzasz wymieniać dłuższy czas CPU to weź już te 6 jajek w 1600. Poza tym to nie intel, do 2020 roku procki amd włożysz w tę samą płytę główną, więc ja np. za jakieś powiedzmy 5 lat sobie kupię najmocniejszego ryzena na am4 i wymienię r1600. Lepiej dopłać
  • Odpowiedz
@grubasnasilowni tylko jeżeli programujesz na androida na windowsie, to licz się z tym, że Google nie wspiera amd-vt więc nie uruchomisz emulatora. Oczywiście możesz korzystać z genymotion albo z fizycznych urządzeń, ale to zawsze wydłuża czas. Podobno na Intelu już super działa ten emulator. W ostateczności niby na Linuxie działa ten emulator dla AMD
  • Odpowiedz
@PieceOfShit: pytanie jak to w praktyce, mówią, że 1200 by mi styknął, widzę, że Ryzen 1200 jest lepszy pod każdym względem od mojego laptopowego i7 2670 QM (oba 4 rdzenie), ale Ryzen ma lepszy rdzeń, więcej pamięci, wyższe zegary. Patrzę porównania benchmarków, to tak jakby był 2x wydajniejszy od i7 oO

Nie chcę wydawać 1000 zł na procesor, więc 1600 odpada, kupię sobie kiedyś...

Teraz chcę złożyć tani zestaw na mATX
  • Odpowiedz