Wpis z mikrobloga

@blantek: Mi w Redmi Note 3 brakuje przede wszystkim dobrej obsługi czytnika linii papilarnych. Choć FPC jest w pełni wspierany przez większość custom ROMów, to goodix niekoniecznie. W MIUI jest też bardziej rozbudowana możliwość odblokowywania telefonu Mi Bandem. Minusem jest też brak możliwości wyłączenia drugiej karty z poziomu systemu, gdy ta nie jest potrzebna.
@blantek: Wady custom romów według mnie:
- minimalnie wolniejszy czytnik linii papilarnych (chociaż jest to zależne od danego romu)
- gorsza jakość aparatu (niewiele, no ale)
- niektóre funkcje w MIUI są fajne
- dziwne zachowanie przy połączeniu z "adaptacyjnym wifi 2,4/5 GHz"
- niektórzy uważają stockowo wyglądającego androida za brzydkiego
- odblokowywanie bootloadera, wgrywanie recovery, znalezienie sobie odpowiedniego ROMu, koszmar dla początkujących, szczególnie jak telefon stawia opór :D

Zalety custom
@Edom: @bitparzystosci: Dzieki za wyczerpujace odpowiedzi.

@Edom: No ja wlasnie do tej pory siedzialem na AOSP Extended i bardzo chetnie bym kontynuowal przygode (no i Android N!), ale niektore minusy mogą zaboleć. Aparat jeszcze gorszy? :(
Powiedz czy szyfrowales caly telefon na tym romie?
@blantek: Ten aparat to bardzo subiektywnie oceniane, jak patrzę na zdjęcia które robiłem to nigdy nie narzekam.
Nie szyfrowałem nigdy bo nie miałem potrzeby.
@Edom: Wiem. Jednak sam Smart Lock nie posiada funkcji, dzięki którym można ograniczyć zasięg odblokowania. W MIUI telefon blokuje się już w momencie, gdy moja dłoń jest za ciałem. Nie jest to wielki problem, choć zwiększa to bezpieczeństwo.