Wpis z mikrobloga

Ludzie, powiedzcie mi. Chcę iść na studia, pracuję już w branży, ale zastanawia mnie które wybrać:
- Oferta PJATK / inż / niestacjonarne, które są droższe (30 000)
- Oferta UTH Warszawa - gdzie otwierają kierunek informatyka, ( 17 000)
- Oferta SAN Warszawa - gdzie informatyka istnieje. (17 000)

Najbardziej chciałbym iść na PJATK, ale zastanawia mnie czy ich oferta jest na tyle dobra, że warto dopłacać. Stać mnie na to, ale czy faktycznie na studiach zaocznych warto brać o wiele droższą uczelnię, czy ktoś ma opinie o SAN lub UTH?

Spóźniłem się na WIT :/

#programowanie #it #webdev
  • 22
  • Odpowiedz
@Adam_pasztecik_czwarty: PJATK słynie z zajebistej informatyki. jak się nie mylę to najlepsza uczelnia informatyczna w PL pod względem nauki, możliwości. wielu ludzi właśnie Jej nie wybiera ze względu na duże koszta. UTH - uczelnia... jeszcze nie jest aż tak znana ta uczelnia. sam myślałem, żeby iść tam teraz - świeżo po maturce.
o SANie się nie wypowiem, bo nawet nie widziałem Ich stoiska na Salonie Maturzystów jak byłem rok temu.
pozdro
  • Odpowiedz
@Adam_pasztecik_czwarty: Nie jestem w stanie polecić, bo i tak idziesz tam tylko dla rozrywki (w innym przypadku niema sensu), ale znajomi wykładowcy mówili o sporym przereklamowaniu PJATK. Podobno jak za tę kasę to może i wiedzę mają ale #!$%@? również :)
  • Odpowiedz
@Adam_pasztecik_czwarty: rozwinę: na studiach nauczysz się podstaw, zrozumiesz algebrę, assemlera, budowę układów scalonych, popijesz ze znajomymi i poruchasz laski 2/10 bo lepsze na te kierunki nie chodzą. może 5% z tego przyda Ci się w webdev.

Zawsze ludzi po studiach traktuje się w branży o wiele niżej niż samouków, bo Ci po studiach myślą, że coś potrafią a samouki odwrotnie :)
  • Odpowiedz
@Adam_pasztecik_czwarty: rozmawiałem dość szczerze z jednym z reprezentantów tej uczelni podczas Salonów Maturzystów 2016. sam mówił, że na uczelnię trudno się nie dostać, bo większość ludzi zniechęcają koszta. jak wróciłem do domu to trochę poczytałem na necie o tej uczelni, popatrzyłem rankingi. jak Mamie powiedziałem o tej uczelni to też ją znała, bo jest popularna i słynie właśnie z dobrego poziomu. dość znana jest ta uczelnia i dużo mówi się o
  • Odpowiedz
@Adam_pasztecik_czwarty: Skonczylem PJATK-a, szkoła jak szkoła, jak ktoś się chce nauczyć to wyniesie dużo, jak ktoś idzie bo idzie, to się prześlizgnie. Jest kilku cwiczeniowcow, do ktorych warto naprawde chodzic, bo maja wiedzę z branzy, a jest tez kilku ktorzy zaczynali od assemblera i duzo sie u nich nie zmieniło. Ogólnie jeśli masz jakis upor i chcesz się uczyć to warto napewno
  • Odpowiedz
@Adam_pasztecik_czwarty: Dzienne konczone w lutym niestety ale mam też kilku znajomych z zaocznych i szczególnie nie narzekaja - szczerze plan jest ten sam, te same cwiczenia i przedmioty co na dziennych, tylko delikatnie bardziej scisniete ( co w sumie niektorym przedmiotom napewno pomoze, bo takie bazy danych mozna by spokojnie zrobic 2 lata w semestr/dwa jakby się uparł i bardzo by nikt nie stracil ). Dodatkowo szedłem starym tokiem nauczania, chyba
  • Odpowiedz
@Adam_pasztecik_czwarty: Byłem kilka lat temu. Jako jedna z nielicznych osób z roku zostałem programistą, większość chyba nie pracuje w ogóle w zawodzie.
Sama uczelnia leciała kilka razy w #!$%@?. Przykładowo nie uruchomili specjalizacji którą chciała większość studentów na roku, bo nie mieli do tego pozatrudnianych wykładowców. Oficjalnie mówili nam, że jesteśmy za słabi z matematyki, żeby uruchamiać tę specjalizację (jak wszyscy będą mieli 4 albo 5 na koniec roku, to uruchomią),
  • Odpowiedz
@Adam_pasztecik_czwarty: Nie zaglądam nikomu do portfela, ale 540 a 750 to nieduża różnica, a zawsze papierek wygląda lepiej. Dodatkowo jeśli bedzięsz pierwszym rocznikiem, to za dużo fajerwerków bym się raczej nie spodziewał po UTH (znam ze słyszenia renomę tej uczelnii jako filii w Radomiu i raczej potentat to to nie jest ( ͡º ͜ʖ͡º) )
  • Odpowiedz
@Adam_pasztecik_czwarty: pracuje w zawodzie i jak wybierałem magisterkę to bardzo chciałem iść na PJATK, bo to dobre, fajne i w ogóle. Kończę mój gówniany uniwerek i ciesze się, że kosztuje 1/5 tego co PJATK bo wolę pieniądze zarobione wydać na lepsze cele niż gównopapierek :D
  • Odpowiedz