Wpis z mikrobloga

Nie wiem, na co tutaj czekać, skoro w wielu ligach jest i się sprawdza. Wprowadzać natychmiast.


@Venro: W jakich "wielu ligach" się sprawdza skoro w został tylko w niektórych europejskich wprowadzony dopiero w tym sezonie?
@Zuben:

W jakich "wielu ligach" się sprawdza skoro w został w niektórych europejskich wprowadzony dopiero w tym sezonie?


W każdej, w której został sprowadzony. Na przykładzie polskiej ligi - kilka razy okazał się już przydatny, podobnie ostatnio w Serie A. Nie wiem, z czym tutaj zwlekać, wprowadzić nawet od 2. kolejki Ligi Mistrzów.
Nie wiem, z czym tutaj zwlekać, wprowadzić nawet od 2. kolejki Ligi Mistrzów.


@Venro: Nie można tak z punktu widzenia prawnego.

Na przykładzie polskiej ligi - kilka razy okazał się już przydatny, podobnie ostatnio w Serie A. Nie


@Venro: I w wielu ligach w tym polskiej są niewielkie problemy, wszystko zostanie dopracowane i za rok wyląduje w LM. Na mundialu w Rosji już też będzie.
Właśnie, niewielkie. Poza tym korzyści wszystko rekompensują.


@Venro: No właśnie dlatego po przetestowaniu w ligach będzie ważnijeszych rozgrywkach.
@Zuben: @Venro: O ile mi wiadomo to tu nie chodzi o testowanie, a o koszty. System musiałby być wprowadzony od początku rozgrywek na wszystkich szczeblach, przeciwko czemu protestowały biedniejsze kluby z biedniejszych państw, bo kosztuje on kilkaset tysięcy Euro, a to dla takich klubików bardzo dużo.
No właśnie dlatego po przetestowaniu w ligach będzie ważnijeszych rozgrywkach.


@Zuben: przecież to nie jest tak, że Polska jest jakimś testerem dla rozgrywek europejskich z nakazu UEFA. PZPN niezależnie postanowił coś takiego wprowadzić. Oczywiście pozytywne wyniki takiego rozwiązania będą miały wpływ na wprowadzenie VAR w rozgrywkach, które z tej opcji nie korzystają, ale z Twoich postów wynika, że jako ubodzy krewni poważnych rozgrywek jesteśmy królikiem doświadczalnym. Tymczasem decyzja naszego związku jest