Wpis z mikrobloga

Mirki z tagu #motoryzacja mam problem z Samochodem a konkretnie z nowym akumulatorem, kupiłem do Passat-a 1.9TDI 98r akumulator nowy bosch i akumulator nie trzyma napięcia i już 2 razy się rozładował do ~4V, naładowany za pierwszym razem śmigał 2 miesiące i teraz znowu poadł po 2 miesiącach, auto mierzone i pobór ~20mA na wyłaczonym silniku. Auto jeździ fazami, czasami tydzien stoi czasami w jednym dniu zrobi 400Km, i minimalna droga to ok 10km i nie jeźdżony tylko po bułki

Aku ma 74Ah czyli tyle ile powinien mieć.

I teraz pytanie jak go zareklamować aby dostać nowy / zwrot kasy - oddam go z tytułu niezgodności towaru z umową ale jak to opisać czy po prostu napisać "nie działa / auto nie zapala" czy coś wiecej.

a) alternator ładuje na zimnym 14,4V
b) na ciepłym też
c) pomiar był robiony przed zakupem nowego aku

#motoryzacja #samochody #bosch #akumulator #pytaniedoeksperta #pytanie #kiciochpyta
  • 7
@fotograf_warszawiak: Kupiłem aku bo poprzedni po 9 latach wyzionął ducha. założyłem zapaliłem i jeździłem, potem auto stało jeździło i tak przez ~2 miesiące po czym stało z 3-5 dni i nie zapaliło już, jak zmierzyłem aku miał 3,6V i potem go ładowałem z 8h wytrzymał 2 dni i ładowałem go 19h i jeździł 2 miesiące aż do dziś a auto teraz jest regularnie używane i jeździ praktycznie codziennie co dwa dni
@bi-tek raczej szukaj problemu w samym aucie sam z siebie się nie rozładował i albo nie masz odpowiedniego ładowania albo rozladowuje na postoju i nie koniecznie zawsze może być np. Tak że tylko jak jest wilgoć albo inne wynaturzenie..