Wpis z mikrobloga

czy jest na sali lekarz?
mam 25 lat i TSH na poziomie 2,61. mój lekarz rodzinny, do którego poszłam z wynikami badań, nie zauważył niczego niepokojącego (wynik jest podobno w normie). od współlokatorki dowiedziałam się jednak, że jej pani endokrynolog powiedziała jej, że dla naszego wieku odpowiedni poziom TSH to max 1-1,5. mam sporo objawów niedoczynności tarczycy. jest to możliwe, że choruję, mimo że wyniki teoretycznie ok, a mój lekarz to przegapił?
do endo i tak zamierzam się wybrać, ale u mnie w mieście bardzo długo się czeka (nawet prywatnie), więc może wy mi dacie jakiś trop ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#tarczyca #tsh #hormony #medycyna
  • 29
  • Odpowiedz
Ty wiesz że endokrynologia to specjalizacja internistyczna?


@paramedic44: Ty wiesz, że nie każdy internista ma taką specjalizację?
Ja wiem też, że internista powiedział mi, że dobrze wyglądam i wcale nie zamierzał mi badać tarczycy. Ale poszedłem prywatnie i różowy kazał mi siedzieć tam tak długo aż skierowanie dostanę. No i dostałem. Internista wypisał, ale nadal nie widział sensu po co to robi. Jak zobaczył TSH w wynikach poza górnym zakresem to
  • Odpowiedz
@Gandalf_bialy

Prujesz się do babki, że zrobiła tylko usg i cie nie zdiagnozowała.
Bo od tego jest lekarz ktory cie prowadzi i zbiera wszystkie badania by postawić diagnozę.

Widzę, że nie ma sensu z tobą dyskutować bo ty jakiś sfrustrowany jesteś....
  • Odpowiedz
Prujesz się do babki, że zrobiła tylko usg i cie nie zdiagnozowała.


@paramedic44: Mylisz fakty. Facet internista nie chciał mi dać skierowania na cokolwiek, bo dobrze wyglądam. Wymusiłem to na nim i wypisał mi TSH, FT3, FT4. TSH wyszło fatalnie. Bez słowa dał mi kolejnym razem skierowanie na USG i kazał iść do enokrynologa z wynikiem. Na USG kobieta zrobiła mi badania, opisała i nic nie potrafiła powiedzieć - nie jej
  • Odpowiedz
  • 0
@pollyanna masz dobry wynik. Zakres jest do 4+ a Ty masz mniej niz polowe co oznacza ze masz tarczyce w dobrej kondycji.
Nie patrz na ft4, zobacz tylko jakie masz ft3, idealnie powinno byc za polowa - 2/3 do 3/4 skali. Chyba ze masz diete uboga w wegle.
  • Odpowiedz
@ohwell: Przeszlo mi to przez glowe, ale wydaje mi sie, ze nie np twierdzenie ze leczenie niedoczynnosci tarczycy preparatami z t3 to 'niepewna metoda' i jeszcze jakies argumenty z dupy jest duzym naduzyciem. Jest troche takich kwiatkow
  • Odpowiedz
@ohwell: No urwa:

"jeszcze nie rozumiemy, co oznacza poziom T3, jeszcze nie wiemy, pomiar T3 może być ważny dla naszych pacjentów. Nie zalecamy rutynowego monitorowania stężenia T3, popieramy inicjatywę Wybierz mądrze"
To zostawie bez komentarza, bo w ksiazkach z lat 60 o endo juz rozumiano co oznacza i co robi T3.

"Ponieważ preparaty T3 powinno się stosować minimum 2 x dziennie"
Tu jest tez dosyc dyskusyjna teza, bazujaca na roznym tempie
  • Odpowiedz