Wpis z mikrobloga

Mam problem z klonem Arduino UNO - podczas wgrywania GRBL wywaliło zasilanie, niestety przy każdej próbie wgrywania czegokolwiek wywala standardowy error not in sync resp=0x00. Próbowałem odtworzyć bootloader robiąc z arduino mega arduino as isp z tego tutoriala https://www.arduino.cc/en/Tutorial/ArduinoISP ale wywalało że jest źle podpięty, myślałem że to może mieć związek z innym układem na płytce, ale wygrzebałem nano z atmega328 tym samym co w uno, tym razem coś więcej poszło aż wywaliło

Arduino:1.8.3 (Windows 10), Płytka:"Arduino Nano, ATmega328" avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding avrdude: stk500_getsync() attempt 1 of 10: not in sync: resp=0x03 avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding avrdude: stk500_getsync() attempt 2 of 10: not in sync: resp=0x03 avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding avrdude: stk500_getsync() attempt 3 of 10: not in sync: resp=0x03 avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding avrdude: stk500_getsync() attempt 4 of 10: not in sync: resp=0x03 avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding avrdude: stk500_getsync() attempt 5 of 10: not in sync: resp=0x03 avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding avrdude: stk500_getsync() attempt 6 of 10: not in sync: resp=0x03 avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding avrdude: stk500_getsync() attempt 7 of 10: not in sync: resp=0x03 avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding avrdude: stk500_getsync() attempt 8 of 10: not in sync: resp=0x03 avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding avrdude: stk500_getsync() attempt 9 of 10: not in sync: resp=0x03 avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding avrdude: stk500_getsync() attempt 10 of 10: not in sync: resp=0x03 Błąd przy wgrywaniu bootloadera. Ten raport powinien zawierać więcej informacji jeśli w File -> Preferencje zostanie włączona opcja "Pokaż szczegółowe informacje podczas kompilacji"

Zgon całkowity? Da się postawić ją jakoś?
#arduino może też #cnc i #elektronika
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@robekk1978: Niestety scalak bez podstawki, a nie mam stacji żeby ogarnąć przelutowanie. Poza tym - 8zł to on na ali kosztował ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Analityk: Jeśli chodzi o to, czy było coś wgrane wcześniej przed wgrywaniem przez xloader to nie jestem pewien, bo płytkę dostałem od kumpla z prośbą o wgranie tego i tego, bo poprzednia padła i zakładałem, że była świeża. (
  • Odpowiedz
@Philosohero: Jak masz jakiegokolwiek kompa z LPT to zrób sobie najprostszy programator tego typu i wgraj ściągnięty z neta hex z bootloaderem pod Twój układ na przykład programem ISP Programmer. Może i rozwiązanie jeszcze z 20 wieku ale za to skuteczne i z minimalną ilością możliwych przyczyn porażki poza samym układem, jak to dobrze zrobisz i nie zadziała to nic raczej nie zadziała.
  • Odpowiedz
@Kyokub: @TheDuck: @robekk1978: @Analityk: Jednak chińskie arduino zdechło - kupiłem programator i też nie przeszło, na nowej płytce wszystko ok. Odkryłem też, że na starej zepsutej płytce wlutowany układ od samego podania zasilania strasznie się grzeje. Jak dorobie się stacji to spróbuje wlutować nowy układ ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz