Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@elcia1995:
No nie mam pięciu lat by się bać jakichś stukań i pukań gdy jestem sam.

Podczas paraliżu możliwe jest również występowanie różnego rodzaju halucynacji, zarówno wzrokowych, słuchowych, jak i dotykowych.


Nie tędy droga ;>
  • Odpowiedz
@pekas: W procesie rozumienia otaczającego świata, kiedy brakuje odpowiedzi na kluczowe pytania, pojawia się skłonność do uproszczonego wyjaśniania. Uzupełnieniamy te braki za pomocą już znanych nam schematów rozumowania (bez względu na to, czy poprawnie przeniesionych), zapożyczonych z sytuacji, w ktorych tych braków nie ma ("nieznane" pojmujemy za pomocą "znanego"). Nadto posiadamy tendencję do projektowania naszych własnych cech na poszczególne elementy, wydarzenia, procesy otaczającego nas świata, bezkrytycznie popełniamy personifikacje. Być może swoją
  • Odpowiedz
@pekas: Lęk wydaje się odgrywać istotną rolę, ale myślę, iż przyczyna może być jednak heterogeniczna. Nie wszystkie duchy to dusze zmarłych (aczkolwiek to świadectwo nie obala tezy, że przyczyna jest jedna - lęk przed śmiercią). Chodzi mi o to, że duchy są "istotami" skomplikowanymi i trudno nie odnotować zależności pomiędzy ich przymiotami, a złożonymi kulturami, z jakich się wywodzą. Właśnie ta ich skomplikowana natura skłania mnie do patrzenia na nie w
  • Odpowiedz