Wpis z mikrobloga

#factorio

Stwierdziłem ostatnio, że potrzeba więcej miejsca i surowców, bo z modułami produktywności w kopalniach za rzadko przyjeżdżają, więc wybrałem się na eskapadę, tak dobrze szło, że zatrzymałem się dopiero na księżycu... znaczy dwa razy dalej niż planowałem to pomyślałem, że nie m co marnować obczyszczę dookoła i zamknę, potem widzę, że teren się fajnie układa albo kilkanaście mln surowca to jeszcze trochę dalej zrobię granice :D. I tak plus minus w każdym kierunku. Ostatecznie wyszło jak na screenie :D, a miałem obczyścić teren plus minus to co na zielono zaznaczono i potem jeszcze trochę na zachodzie ;D. Kusiło mnie jeszcze czyścić kawałek obstawiony z dwóch stron na pn-wsch, bo jest miedź 35mln (dotąd nie widziałem większego skupienia niż ~20mln), ale już miałem dość, bo

zajęło mi to tylko... 4 dni ^^. Oczywiście w międzyczasie wracałem do bazy robić rzeczy.

Jeden kwadrat ma wielkość terenu jaki odsłania radar.

Przy okazji, jakie macie strategie na pozbywanie się bitersów?
DanteTooMayCry - #factorio 

Stwierdziłem ostatnio, że potrzeba więcej miejsca i su...

źródło: comment_dlGhD94svyBdTpHotX86FFI09Qtsj6qe.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SamNieWiemKto: tory zbudowalem jedne poziome i jedne pionowe wraz z liniami wysokiego napięcia i światłami (od ronda do ronda, gdzie na rondzie stoi radar) potem BP obu i jazda. Tylko wyczyszczać trzeba było teren pod budowe... zwiozłem co najmniej 120k drewna ^^. Zrobiłem na tym zadanie, aby postawić więcej za pomocą robotów niż niż ręcznie. Gdyby nie było robotów to chyba bym się zaje... i może w połowie właśnie był.
  • Odpowiedz
@DanteTooMayCry: do walki o teren szykuje w inventory następujące rzeczy:
-Kupa działek laserowych
-Kupa dużych słupów elektrycznych ale mniej niż działek
-Kupa zestawów naprawczych
-Blueprint ze schematem dużego słupa i czterech działek z każdej ze stron słupa
-150 robotów konstrukcyjnych (tyle mam roboportów w
  • Odpowiedz
@mojemacki: A no właśnie zastanawiałem się czy ktoś też tak robi. Tyle tylko, że mam cały słup ubstawiony dookoła, czyli 8 laserówek, plus blue printa 4 slupow jesli lece prosto (od razu tez potem pod tory sie juz przydaje). No i od czasu do czasu atomowka jak w kij plujcow, bo robaczki (roboty konstr.) padaja za łatwo.

No i ja z taka moca wchodze w baze obcych jak w maslo.
  • Odpowiedz
W zaleznosci od potrzeb mam ze soba 2-3 roboporty, 3-4 egzoszkielety, 2-5laserowek, 2 reaktory i armora energetycznego reszta miejsca to baterie i solary + noktowizor. Uran ammo i atomowki. Jakbym mial latac bez tego i wszystko ubijac laserowkami to bym zwariowal. Gdzies cos zostalo, albo stoja jakies male struktury to tylko podbiegam bez budowy, chwila i nie ma, a jeśli bittersy robia problemy albo zle postawie gdzies slub i nie ma pradu
  • Odpowiedz