Wpis z mikrobloga

Mam kartę w 中国移动,ale te ceny to tragedia. Nie łapie się w ogóle w tych chińskich apkach, które mają 15 podstron i ciężko powiedzieć, co to wszystko robi. Da się mieć jakoś sensownie lepszy internet? Mam ofertę, że płacę 50 rmb i mam 2gb neta miesięcznie do wykorzystania(zero minut itd., ale i tak nie dzwonię). 25 zł za 1gb neta w doładowaniu, to normalnie trzeci świat. Ktoś coś?
#chiny #internet #pytanie #internetmobilny
boguchstein - Mam kartę w 中国移动,ale te ceny to tragedia. Nie łapie się w ogóle w tych ...

źródło: comment_jMEwzyGfVW75F6Vl2eldJZH1vFu8TaJM.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • 0
@Uzytkownikportaluwypokpeel nie obchodzi mnie dlaczego tak jest, tylko jak nie płacić jak za zboże, gdy dostaję gównianej jakości Internet. Ty lepiej włącz myślenie, bo w Chinach Internet jest ograniczany w każdej prowincji, czyli niejako płacę tylko za tą prowincję, w której jest 60 mln ludzi (安徽移动), a w moim gówno mieście jest zaledwie 1.5 mln ludzi. Gdzie to przeciążenie?
  • Odpowiedz
  • 0
@thekrepa eh udało mi się doładować 2gb za 35 rmb, więc jakoś przetrwam. Strasznie mnie #!$%@?ą te chińskie apki...ta od jd.com albo tianmao ma wbudowaną grę w stylu pokemon go -.-
  • Odpowiedz
@boguchstein: a jak drenują baterię i ram... Ale nie ma co narzekać, bo niektóre aplikacje są praktycznie niezbędne do życia, Alipay, Mobike czy Baidu Maps, Taobao... Nie wyobrażam sobie funkcjonowania w Chinach bez tych apek.
  • Odpowiedz
  • 0
@blazej30 jak weźmiesz pod uwagę, że sporo ludzi zarabia 1000-1200 zł, brak darmowej opieki zdrowotnej (wiem, że w Polsce nie jest dosłownie darmowa, ale..), płatne szkoły średnie i wyższe, to nagle te 25 zł za 1gb, to trochę drogo.
  • Odpowiedz
@boguchstein: sugerowałem sie bardziej tymi 2gb za 50rmb. 3 lata temu w Polsce też takie ceny byly. Ogólnie w Polsce dobrze to działa i sa niskie ceny W innych krajach nie jest tak dobrze, nie tylko w Chinach.
  • Odpowiedz
  • 0
@thekrepa znam na tyle, by przeczytać, ale czasami znalezienie tego, co niby pokazuje baidu jest niemal niemożliwe. Do tego znalezienie numeru budynku czy jakimś informacji, przynajmniej w moim mieście jest często niemożliwe. Raz szukałem knajpy z sushi. Baidu pokazywało jakby było uj wie gdzie, a była w innym miejscu. Często brak informacji czy to w ogóle istnieje, kiedy jest otwarte itd. No ale to uroki gównianego chińskiego internetu. Najlepsze, że większość ludzi,
  • Odpowiedz
  • 0
@blazej30 coś kręcisz. Miałem ze 2 albo 3 lata temu nju mobile i za 39 zł nielimitowane rozmowy i SMS + 7 GB neta, potem mi podnieśli do 13 GB w tej samej cenie, ale jakiś rok temu nie była to już najlepsza oferta na rynku.
  • Odpowiedz
@boguchstein: no ale to knajp nie szukaj w Baidu Maps tylko przez Meituan, bo w Baidu są często nieaktualne zamknięte już lokale. W Chinach ogólnie jest straszny przemiał i wszystko się zmienia jak porąbane praktycznie z dnia na dzień. W Chengdu bardzo rzadko się zdarza, a mapki są na prawdę spoko.
  • Odpowiedz