Wpis z mikrobloga

Myślałem, żeby w końcu ruszyć samoloty, ale chciałem zacząć od RB - na czołgach gram tylko RB i jeśli tam też chciałbym użyć samolotu to granie AB byłoby bez sensu. Jakieś rady dla nuba? Zawsze byłem gówniany w samoloty i nadal nie wiem czy się wciągnę, ale chciałbym chociaż spróbować i się nie wnerwić od razu. Wiem tylko, że przy zwrotach warto zmieniać ustawienia klap ( ͡º ͜ʖ͡º)
#warthunder
  • 12
@Client_Westwood: Japończykami nic nie grałem.
Każda nacja ma jakieś fajne samoloty.
Jak chcesz easy mode to rób brytoli i lataj spitami ;p
Ja zaczynałem Niemcy i ruskie na arcade, ale to 3 lata temu. Jakoś do 3 ery doszedłem i zacząłem grać realistyki.
Niemcy 4 erę imo mają słabą, jakoś nie gram, ale mam kilka odrzutowców.
Ruskie mają stabilne samoloty, całkiem spoko mi się nimi gra. I-16, Yak 3p, I-185 (M-71),
@KurzeJajko: Rozumiem, że opcja jak z kapitana bomby "z karabinu jak sraką do zlewu - pełnym strumieniem" na RB nie przejdzie? Pamiętam, że nawet na AB miałem problem przy amunicji niewidzialnej XD A ona wydaje się spoko, bo ma dużo zapalających w taśmie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Client_Westwood: Bądź wyżej od przeciwnika. Na dogfight ustawiaj celowanie pionowe na 800m bo wtedy zyskujesz kilka metrów w pełnym zakręcie (karabiny ustawione bardziej do góry).
Staraj się pomagać - jak widzisz, że kolega leży to podbij zajeb mu bułe.
A tak na poważnie to staraj się pomagać drużynie i bądź wyżej. Najpierw wysokość, potem rzeźba. Jeśli widzisz, że team mate ma kogoś na ogonie lub nad sobą to pomóż chociażby minimalnie
@Client_Westwood Delikatniejsze w sensie możliwości urwania klap, kół, skrzydeł i tego że każde najmniejsze uszkodzenie jest 2-3x bardziej odczuwalne dla maszyny i pilota niż na AB bo wiadomo że byle uszkodzona chłodnica może wymusić powrót albo cię załatwić. Reszta modelu uszkodzeń jest taka sama, ale no można dołożyć termodynamikę silników bo ona gra główną role na RB i potrafi udupić, a na AB praktycznie ma nikły wpływ na cokolwiek.
@KurzeJajko: Niemiecka IV era wcale nie jest taka słaba. Doświadczeni piloci w Bfach G-10 przeważnie zgniatają samoloty przeciwnika, nie mówiąc już o bombowcach. Dodatkowo wsparcie włoskich samolotów aliantom nie pomaga.