Wpis z mikrobloga

@DryfWiatrowZachodnich: Tak to widzę. Klawisze odwracali się jak go lali na spacerniaku, widać że źle mu życzyli. Potem niezbyt im zależało na dochodzeniu prawdy, powiesił się to powiesił, na #!$%@? drążyć temat ;)
Oczywiście to tylko interpelacja widza, twórcy filmu zostawili to niedopowiedziane celowo, żeby właśnie każdy sobie po swojemu wytłumaczył.
  • Odpowiedz
@jamtojest: Ok, tak w sumie tez myslalem.

A jak interpretujesz to ze Lukasz trzasnal krzeslem tego dziadka z celi? Wiele lat temu jak gadalem ze znajomymi to sporo osob interpretowalo to jako rodzaca sie bezwzglednosc Lukasza i jego upadek moralny, a dla mnie to akt laski. Wszyscy poza dziadkiem ktory nie chcial klopotow chcieli wykonczyc pedofila, dziadek byl najnizej w hierarchi i jego zdanie znaczenia nie mialo, a jak go
  • Odpowiedz
  • 105
@DryfWiatrowZachodnich: No dla mnie to wytłumaczenie jest oczywiste. Walnął go, żeby go uchronić przed ewentualnymi konsekwencjami za współudział w morderstwie. Nie mógł przewidzieć jak zachowają się klawisze, liczył się z tym, że dostaną wszyscy nowe wyroki.
  • Odpowiedz
@Nighthuntero To był może poprostu jakis jego sen. Strzyga go dopadła. Tez nie zrozumiałem jakie jest przesłanie tego snu.

@jamtojest W dodatku ten klawisz mówił Łukaszowi jak go wprowadzał do celi ze tego pedofila mają wypuścić za kaucją. Czyli liczył nawet na to że chłopaki pod cela zrobią tak zeby jednak koleś juz nie wyszedł.
  • Odpowiedz
@Nighthuntero: Nie wiem, tam coś było że strzyga dopadnie każdego czy coś. Nie wiem po co jest ta scena, nie widzę w niej żadnego znaczenia dla fabuły. Może to zbyt głębokie dla mnie ;)
  • Odpowiedz