Wpis z mikrobloga

@LeonL Komunikacja miejska działa świetnie, gorąco polecam korzystać. Polecam kupić bilet 24, 48 lub 72 godzinny. Obejmuje przejazdy tramwajem, koleją podmiejską, metrem i autobusem, wszystko pięknie zsynchronizowane. I koniecznie zwiedzanie okolic łaźni, przepięknie jest. W pobliżu sprzedają także pyszne Langosze - jeśli chcesz się najeść, to warto. :)
@wojoNW: No, moja turystyka opiera się głównie na konsumpcji lokalnych specjałów (również tych wyskokowych ( ͡º ͜ʖ͡º) ), więc pewnie skorzystam
Pytanie, jak z angielskim u Madziarów? Da się coś dogadać czy trzeba będzie się wspomagać literem (bo jak wiadomo po litrze każdy Polak mówi po węgiersku)? Albo co gorsza... niemieckim?
@LeonL Powiem Ci, że z angielskim jest u nich różnie. Nie nastawiaj się, że młodzież zna na bank, a do starszyzny nie ma co nawet próbować. Jak rozmieniałem hajs w kantorze, to młoda dziewczyna lvl 25 ni w ząb nie znała, a jak byłem w Wielkiej Hali Targowej, to sympatyczna pani lvl ~60 potrafiła mi wytłumaczyć, że nie sprzedają na swoim stoisku "Turo Rudii", bo nie mają odpowiednich lodówek do przechowywania. Także