Wpis z mikrobloga

W ramach codziennej dramy, niejaki @Slonx zrobił jakiś gównowpis o szczepionkach, wrzucił tam jakieś pseudonaukowe bzdury z tabloidów że co trzeci Polak ma gruźlicę, twierdząc że to obecny stan wiedzy medycznej. Udowodniłem mu, że się myli, podając linki do publikacji epidemiologów. Pokasował moje wpisy z linkami do raportu epidemiologicznego. Robię wpis, jakby ktoś się zastanawiał, co było w tych pokasowanych postach. Kopiuję jego tagi, bo w sumie nie wiem, jak to otagować. W sumie nawet nie wiem, po co robię ten wpis... chyba dlatego, że tak jak teraz jest wygląda, jakbym tam jakieś antynaukowe brednie pisał, a było odwrotnie.

#bekazpodludzi #patologiazewsi #medycyna #antyszczepionkowcy #neuropa #4konserwy
  • 8
@tomtom666: Ale ta osoba, która powiedziała, że co trzeci Polak ma gruźlicę to dr nauk medycznych, specjalista pulmonolog, mikrobiolog i serolog, wieloletni wykładowca Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
@sketel: niech sobie będzie nawet dwudziestokrotnym laureatem nagrody Nobla, dane Sanepidu są jakie są. Może ona jest jakąś idiotką która stanowisko dostała dzięki punktom za pochodzenie społeczne (mało to lekarzy - homeopatów i innych pokrak?), może dziennikarz źle zrozumiał, może po prostu to wymyślono - tak czy tak, bzdura.
wrzucił tam jakieś pseudonaukowe bzdury z tabloidów że co trzeci Polak ma gruźlicę, twierdząc że to obecny stan wiedzy medycznej. Udowodniłem mu, że się myli, podając linki do publikacji epidemiologów.


1. Wrzucił wypowiedź pani doktor pulmonolog mówiącej o liczbie osób noszących w swoim organizmie prątka gruźlicy
2. Podałeś link do badania, które mówiło o liczbie zachorowań w 2014

W sumie nawet nie wiem, po co robię ten wpis..

Też nie wiem bo
@6c6f67696e: @nocere: w skrócie, wrzucił wypowiedź tej lekarki z gazety (co oznacza, że mogła wcale nie być autentyczna) mówiącą między innymi o tym, że 30% osób w Polsce jest nosicielem gruźlicy, a co piąta zachoruje na gruźlicę. W zależności od tego, jak ją interpretować - zachoruje według niej albo co piąty mieszkaniec Polski w ogóle, albo co piąty z grupy co trzeciego, czyli co szesnasty (30% to nieco mniej niż