Wpis z mikrobloga

  • 0
@energetyk2 Problem będę miał taki iż będzie czujnik ale pokojowy :/ nie zależnie odemnie a mieszkanie jest wynajmowane
. Piec kondensatowy i myślałem żeby na noc ustawić temperaturę minimalna a na dzień ciut wyższa bo przy 30 stopniach jest ciepło w domu.
Czytałem że można też jakoś pokrętłami przy grzejnikach ustawiać ale nie ogarniam tego z leksza :/ piec od 15 do 23.30 spalił nie całe 2m3 gazu na ogrzewanie , kąpiel
  • 0
@energetyk2 jaka radzisz ustawić temperaturę na dziwn/noc póki nie mam czujnika pokojowego. Wodę ustawiłem na 55 by było ciepla bo zmniejszyłem do 40 i kibel zimna była piec się załączył i cisnął :/
  • 0
@energetyk2 De Dietrich kocioł MCR Home 20/24 MI. Wybacz że takie litery ale kopiuj/wklej zrobiłem.
Ogólnie piec przez noc chodził na 27 stopniach cały czas delikatnie palac a woda na 50.
Ostatni raz licznik sprawdzałem o 0.30 i były dokładnie 2.012 M3 teraz jest 2.383 bardzo mnie dziwi taka mała ilość gazu spalonego :o
I powiedz mi jak jest , z ta kondensacja ? Bo czytałem że najlepiej ona wychodzi w temperaturze
@matt0408: nic się nie zepsuje, kondensacja jest do 50 stopni. Spaliny mają wtedy temperaturę poniżej punktu rosy i się skraplają w kondensat. A przy przemianie z gazu w ciecz oddają ciepło. Dlatego taki kocioł ma sprawność powyżej 100%. Czuwaj. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 0
@energetyk2 dzięki serdecznie ;) super że odpowiedziałeś mi ;) przynajmniej mogę spokojnie w ciepłe spać się myśląc o tym że zaraz dostanę wielki rachunek za gaz ;) żona mnie wyzywa i twierdzi że na lepsze dostałem z tym piecem ale wolę 5 razy sprawdzić pomyśleć niz 5 razy więcej płacić xD
Jak to jest z kotłem dwufunkcyjnym z zamkniętą komorą spalania (nie kondensacyjny). Jaką temperaturę ustawić dla wody użytkowej, a jaką dla ogrzewania? Dodam, że instalacja jest grzejnikowa bez głowic termostatycznych. Dodatkowo w łazience jest podlogowka na osobnym obiegu przez rtl multibox. Mieszkanie nowe 60m2 narożne.