Wpis z mikrobloga

Pamiętam jak w liceum na historię zrobiłem +30 slajdową prezentacje o Kulturach Mezoameryki. Wszystko w tej prezentacji było pisane moją ręką. To było moje magnum opus prezentacji szkolnych. Zaorałem te Natalie i inne Kingi intelektualnie, postawiłem poprzeczkę tak wysoko, że ich #!$%@? średnie 5.4 czy #!$%@? wie ile nie smyrały po haluksach mojej prezentacji. Byłem #!$%@? kimś. Na moje konto wleciała soczysta 6, nie było innej opcji niż ocena celująca z historii na koniec roku. Niestety na tydzień przed ostatecznym wystawieniem ocen zostałem wręcz opluty przez moją nauczycielkę. Stwierdziła, że nie oddałem jej krzyżówki (TAK #!$%@? KRZYŻÓWKI) którą robili na lekcji i jest zmuszona postawić mi 1 w dzienniczku. Nie było szóstki, była ledwo piątka przy średniej 5,4. Piątka ledwo postawiona dzięki temu, że jako jedyny prowadziłem z nią sensowną i rzeczową dyskusje na lekcjach. Oczywiście Kingi i inne #!$%@? #!$%@? dostały 6 z ich prezentacjami z Wikipedii #!$%@?. W tamtym momencie uświadomiłem sobie jakim dnem jest szkoła średnia i żaden to skok jakościowy względem gimnazjum. Resztę liceum skończyłem bez najmniejszego wysiłku i starań, moje ambicje zostały zrównane do poziomu #!$%@? krzyżówki.

#nobadykiers #gownowpis
  • 32
@ChilippePoutinho: juz w podstawowce bylo kilka sytuacji, ktore podcinaly mi skrzydla, a w LO uznalem ze spinanie posladow nie ma sensu. Juz na samym poczatku nie bylo mnie na sprawdzianie z geografii, bylem tydzien w szpitalu. Wracam i chce sie z kobitka umowic na napisanie tego sprawdzianu, stwierdzila ze jako iz spirdolilem z pierwszego sprawdzianu to mam od razu odpowiadac ustnie. Dostalem 2, interwencja rodzicow, napisalem na 5 wstawila 4 bo
@MasterOfChaos: to było blednie. W szkole jest 6 stopniowa skala ocen. Nie można wymagać od uczniów więcej niż jest w programie. 100% = 6, w przeciwnym razie jest to niezgodne z ustawa
Wiec Jezeli miał inne oceny równie dobre, to musiał dostać 6 bez dyskusji ;)

Wszystko tez zależy z jakimi wagami były te oceny
@ChilippePoutinho bardzo Ci współczuję. Dla większości ludzi to z zewnątrz to taki drobiazg, ale wiem jak takie #!$%@? rzeczy potrafią #!$%@?ć światopogląd i ambicję w drobny mak. Mam nadzieję, że ta nauczycielka będzie wiecznie niespełniona zawodowo, a inne #!$%@? #!$%@? są popychadłami w korporacji.
Ściskam Cię serdecznie. Wyrazy szacunku za mistrzowską prezentację.
@ChilippePoutinho ja pamiętam jak w 1 gimnazjum z geografii było kilka osób którym wahała się ocena między 4/5 jakieś Patrycje i Marzeny no i mi. Babka zadawała każdemu tylko po jednym pytaniu, kto odpowiedział to miał 5. Szybko się okazało, że jednak nie po jednym, bo dziewczynom zadawała pytania do momentu aż odpowiedziały. Mi zadała jedno pytanie, odpowiedziałem, ale stwierdziła, że na pewno zgadłem i 4. Poszedłem z tym do dyrektora ale
@ChilippePoutinho: Aż sobie przypomniałem te wszystkie laski w podstawówce a potem w gimnazjum co dosłownie ryczały na koniec roku o lepsze oceny. Jedna chciała mieć 6.0 w podstawówce, a z w-fu miała 5, to była awantura. Śmieszne jest to że dziewczyny po prostu zaczną ryczeć i dostają to co chcą, już w szkole ich tak uczą. Masakra, a ja się dziwiłem (i nadal nie wiem) po co im te oceny były,
@ChilippePoutinho: Ja do dziś pamiętam jak w liceum mieliśmy napisać wiersz na zajęcia z j. polskiego. Nauczycielka powiedziała mi, że nie postawi mi za niego 5 (swoją drogą jak oceniać czyjś wiersz?) bo musiałem go ściągnąć z internetu. A ja nawet nie miałem wtedy komputera (rok 2000/2001). Z jednej strony poczułem się trochę doceniony, że mój wiersz był tak dobry, że zostałem posądzony o plagiat. Z drugiej strony kolejny raz odczułem
@ChilippePoutinho ja jak w LO przygotowałem ciekawostki o religii (na geografie) to wybrałem Islam i mnie opluły te intelektualne Moniki, że rasista jestem XD (ja tam uwzględniałem tylko to, że w islamie nie mają prawa głosu itp. a wszystko poparte było fragmentami Koranu xD). Było to z 3-4 lata temu.

W gimbazie na biologii jak powiedziałem, że jest smak "mięsny" tzw. "umami" to nauczycielka wyśmiala mnie przy całej klasie, a potem w