Wpis z mikrobloga

Witajcie mireczki w ten prawie piątek, łapcie najświeższy odcinek #androiddailynews

1. Często popełniane błędy przy releasie aplikacji

2. Dlaczego wybrałem Kotlina?
Autor artykułu, nie ja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

3. Zestawienie newsów z androidowego świata z ostatniego tygodnia

4. Wszystko co musisz wiedzieć o Androidzie Oreo
Takich artykułów już było sporo, więc jeśli już jakieś czytałeś to w tym nie zobaczysz nic odkrywczego

5. Prosta implementacja posortowanej listy elementów w RecyclerView

6. Wstrzykiwanie elementów Architecture Components przy pomocy Daggera 2

7. iOS czy Android, który system wybrać do tworzenia swojej aplikacji?
Bardzo obszerny artykuł, dodatkowo jest też infografika pokazująca skrócone różnice pomiędzy tymi systemami

8. Architektura MVP z obsługą instant app
Zarys implementacji ale jest też link do całego projektu

9. Na czym polega Google App Signing?

#programowanie #androiddev
tusk - Witajcie mireczki w ten prawie piątek, łapcie najświeższy odcinek #androiddail...

źródło: comment_J1WboT0U3MoEdn7PFeGfCnMIbKAj3SyL.jpg

Pobierz
  • 7
@tusk: Codziennie mnie zastanawia po co ktoś wrzuca na medium link do aplikacji w której są wszystkie piosenki Mohammada Rafiego i kto by chciał w ogóle tego słuchać, ale po wejściu na Google Play przeżyłem szok bo aplikacja ma ponad 100 tys pobrań ¯\_(ツ)_/¯
@tusk:

6. Wstrzykiwanie elementów Architecture Components przy pomocy Daggera 2
https://medium.com/@code_wizard/android-architecture-components-part-2-dependency-injection-966dd4b30204

Thomas Kioko™

Android Developer | Gamer | Pianist | Mentor | Senior Technical Consultant @andela

Android Developer


Typ chyba nigdy z Daggera nie korzystał, a pisze #!$%@? tutorial. Weź @tusk przestań czytać Medium bo masa gówna tam jest....

Skąd to wiem?

@dexploit: Pojawią się nierzadkie problemy gdy zrzucisz appkę z fragmentami do backgroundu i będziesz chciał ją dać na ekran znowu. Activity straci referencję na prawidłowy DispatchingAndroidInjector i będzie NPE walić.
@iamtehwin: Polecasz jakieś dobre źródła do nauki tej Androidowej części daggera (od 2.11)? Do tej pory używałem Daggera bez AndroidInjection, jakie właściwie korzyści mogę osiągnąć stosując te nowości?
Albo ewentualnie jakiś sample z dobrze użytymi nowymi mechanizmami.