Wpis z mikrobloga

#pytanie #nasa #kosmos
Witam, czy Nasa zamierza wysłać sondę kosmiczną, która daleko poleci po czym wyląduje na danej planecie na przykład podobnej do naszej i zobaczą co się na niej znajduje?
Na przykład na #mars wysłali ale jakieś podobne do naszej planują?
Czy być może już wysłali takową w kosmos?
Pozdrawiam.
  • 14
@SaiZeR: żadna z sond wysłanych przez agencje kosmiczne nie wyleciała poza nasz Uklad Slonenczny, a wynika to z tego, ze najbliższe układy planetarne znajdują się kilkanaście lat świetlnych od nas, a przy obecnym postępie technologicznym podróż do nich zajęłaby kilka milionów lat i niestety pozostaje nam badanie Marsa i księżyców gazowych olbrzymów (jeśli chodzi o szukanie życia) :)
@SaiZeR: Z taką misją byłoby kilka problemów.
-aby trwała ona jakoś realnie długo (np. 100 lat) trzeba by opracować lepszy napęd, który pozwoliłby na podróż z odpowiednią prędkością
-problem z komunikacją z sondą, komunikaty mogą iść przez kilkanaście lat
-brak wydajnego długotrwałego zasilania
-prędkość uzyskaną przy rozpędzaniu trzeba wytracić przed zaorbitowaniem nad planetą-celem
I wiele wiele więcej
@SaiZeR: posłuchaj, na układ planetarny oddalony o kilkanaście lat świetlnych nie doleci żadna hehe sonda w kilka lat. I to nie dlatego, ze starwars, ze jeszcze nie ma technologii. Kojarzysz Alberta Einsteina? Wiesz dlaczego jest taki znany? No miedzy innymi wlasnie z tego, ze udowodnił ze nic nie moze poruszać sie szybciej od światła. Czaisz. Nic.
żadna z sond wysłanych przez agencje kosmiczne nie wyleciała poza nasz Uklad Słoneczny

@drozdzik5000 Voyager 1 opuścił Układ Słoneczny ʕʔ


@nicniezgrublem: któryś raz z rzędu, tylko czekać aż znowu ogłoszą że w sumie to chyba jednak nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@SaiZeR: Najbardziej ambitne pomysły jedynie zakładały wypuszczenie sond, które na różne sposoby rozpędzone zostaną do prędkości pozwalających na osiągnięcie najbliższych układów planetarnych w rozsądnym czasie (do stu lat), a następnie mijając taki układ zbadają go czym się da i wyślą dane mniej więcej w kierunku Ziemi.
Rozważanie opcji wyhamowania przy takiej podróży to po pierwsze zadanie praktycznie awykonalne pod względem energetycznym, po drugie awykonalne pod względem logistycznym. Takie lądowanie na Marsie