Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pracuje w firmie programistycznej w UK, która aspiruje do bycia jak Facebook / Google i to jest #!$%@? dramat.
Firma ma ok 2000 pracowników, przeszła przez boom rekrutacyjne gdzie w ciągu kilku lat urosła z 400 pracowników do obecnego stanu.

Firma wspiera LGBT, co jest w sumie spoko. Bardzo ciekawych ludzi poznałem i sam zmieniłem stanowisko co do tych ludzi. Ale co feminizm robi z tą firmą to w żal człowieka chwyta.
Feministki to najgłośniejsze i najbardziej roszczeniowe osoby w firmie. Każdą porażkę, brak awansu, za mały awans, za małą podwyżkę usprawiedliwiają nierównością i szowinizmem. Zawsze jest wina innych a nie ich.
Te osoby potrafią wyzwać facetów od idiotów i szowinistów podczas godzin pracy i wiecie co? Im to wychodzi na sucho. Dlaczego? Mo zarząd boi się ich ruszać, bo w obecnym świecie to one będą pokrzywdzone a firmie lub innej osobie się oberwie.

A wiecie jak wygląda traktowanie ich przez zarząd? Nijak, w firmie wszyscy są traktowani równo. Roczne "performance review" obejmuje wydajność, nastawienie, kooperacje. Nikt nie rozmawia w tym kontekście o płci o orientacji. Tak jest obecnie.
A wiecie jak to zaczyna wyglądać? Te aspekty zaczynają być brane pod uwagę, aby takie przypadki były szybciej i korzystniej rozpatrywane - mam namyśli szybciej jakiekolwiek nierówności wypłat równane (takie się zdarzają, ale są jednakowo rozsiane pomiędzy mężczyzn i facetów). Wiecie jaki jest tego efekt? Feministki zaczynają się burzyć że ich jakikolwiek sukces jest spowodowany ich płcią, orientacją czy kolorem skóry. Zatoczyły koło niczym pies szczekający na własny ogon.

Najlepsze jak che się z nimi pogadać. W pół nanosekundy po rozpoczęciu rozmowy rzucają argumentem "Takie jest moje zdanie, a jak się nie zgadzasz to jest dyskryminacja".

Rada dla szukających pracy w tego firmach IT z takim nastawieniem: Zadajcie proste pytanie podczas rekrutacji - "Jak firma sobie radzi z niesprawiedliwym traktowaniem osób o innej płci czy orientacji". Jak rekruter zacznie wymyślać jakieś programy wspierające, akcje, przywileje - olejcie firmę bo będziecie dyskryminowani przez te zarząd aby podlizać się krzykaczom.
#korposwiat #praca

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 2
Zadajcie proste pytanie podczas rekrutacji - "Jak firma sobie radzi z niesprawiedliwym traktowaniem osób o innej płci czy orientacji"


@AnonimoweMirkoWyznania: Chcesz, żeby rekruter pomyślał, że jesteś roszczeniowym krzykaczem, który będzie ciągle udawał dyskryminowanego? Czy wolisz opowiedzieć mu swoją historię i wyjść na nietolerancyjnego, szowinistę i rasistę? Takich tematów lepiej na rozmowie kwalifikacyjnej nie poruszać, a w IT zmiana pracy to akurat pikuś.