Wpis z mikrobloga

Mirki, sprzedawca z allegro wysłał mi niewłaściwy przedmiot (droższy niż to co zamówiłem). Upomniał się o zwrot towaru i ja oczywiście jestem skłonny go zwrócić, ale on chce abym najpierw odesłał sprzęt a potem on mi przyśle to co zamówiłem.
Mi to nie pasuje, bo nie chcę się użerać z nim jeśli przypadkiem o mnie zapomni i nie dostanę swojego zakupu.

I teraz pytanie, czy mogę żądać od niego przysłania kuriera od razu razem z tym co zamówiłem i odbiorem niewłaściwego przedmiotu, a jeśli odmówi, to po prostu go zlać? Straszy mnie czymś takim:

Dodatkowo przypominamy, że świadome wykorzystywanie błędu Sprzedawcy oraz posiadanie sprzętu, który nie jest Pani własnością uzasadniać może twierdzenie o Pani bezpodstawnym wzbogaceniu w rozumieniu art. 405 k.c.


#allegro #zakupy
  • 20
  • Odpowiedz
@heron: możesz tego zażądać. Dodatkowo jeżeli on się pomylił to chyba nie masz obowiązku mu tego zwracać, to tylko twoja dobra wola. Tak mi mówili na polibudzie na wykładach z prawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I znalazłam coś takiego:
Art. 15. Spełnienie świadczenia niezamówionego przez konsumenta następuje na ryzyko przedsiębiorcy i nie nakłada na konsumenta żadnych zobowiązań
  • Odpowiedz
@Norskee

zwracamy się z prośbą o niezwłoczne przesłanie adresu pod którym znajduje się niewłaściwy sprzęt oraz podanie dogodnego terminu w celu umówienia kuriera po odbiór. Po odnotowaniu zwrotu w magazynie odesłanego przez Pana towaru odeślemy do Pana poprawny.


czyli chcą mi podesłać kuriera a potem znów. No a ja chcę na raz ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@heron: Miałem podobną sytuację, ale sprzedawca wysłał kurierem właściwy towar i przy okazji kurier zabrał nie właściwy, taka wymiana, tak jak napisałeś, skoro jest uczciwy to co za problem dla niego...
  • Odpowiedz
bo tak to kazdy przerzuca sie co slyszal i co mu sie wuydaje -= co to za sens? wystarczy sprawdzic w powaznych prawniczych czy ksiefowych portalach, zadzwonic do urzedy ochrony konsum czy innych


@tadeusz-maciejski: XD
A ty grzebiesz we wpisach sprzed dziewięciu miesięcy, jaki to ma sens? XD
Napisałam to bo myślałam, że to prawda, tak mnie uczyli na studiach i dodatkowo podałam artykuł, który sugerował, że mam rację. Jakbym nie
  • Odpowiedz
@Limonene: wiekszy sens ma niz twoje pytanie. Poza tym nie masz wyobrazni, ze rozne materialy moga sie wyswietlac w roznym czasie i czasem powracac gdzies w dyskusjach na forach etc? myslisz ze cos napiszesz i zniknie? 9 miesiecy to nie duzo aby sie zmienilo wszystyko wiec tematy czesto aktualne.
  • Odpowiedz