Wpis z mikrobloga

#bitcoin #kryptowaluty #monero
no to możemy mieć killer app dla kryptowalut https://coin-hive.com/
zamiast reklam lub płatności użytkownicy udostępniają cześć mocy obliczeniowej swoich CPU, które kopią monero dla dostawcy kontentu; the pirate bay z tym eksperymentuje;
spadł mi beret jak to przeczytałem
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@muzzy74: Niestety alternatywą dla reklam to nie będzie :( Wrzuciłem testowo na swoje strony i z kodu js wychodzi ok 20x mniejszy zysk niż z adsensa. Za rozwiązanie captcha też wchodzą totalne grosze. Do tego obciąża procka więc userzy ze słabszymi kompami to odczują podczas korzystania ze strony i pewnie niedługo jakieś antywirusy czy google zaczną się burzyć i blokować strony z tym lub obniżać im ranking w wyszukiwarkach.

A
  • Odpowiedz
@Arrival: dzięki za info z pierwszej ręki odnośnie opłacalności; ale widzę tutaj kilka innych zalet - użytkownik/klient nie musi się nigdzie rejestrować, nie musi robić żadnych przelewów, płatności, w zasadzie nic nie musi robić, żeby dostać to za co wcześniej płacił; nigdzie nie zostawia żadnego śladu, udostępnia tylko część swojej mocy obliczeniowej; to mogłaby być alternatywa dla mikropłatności na przykład
  • Odpowiedz
@muzzy74: Jasne, może to mieć sens kiedy user świadomie w ten sposób za coś chce "zapłacić". Czyli godzi się na to, że dostanie coś jeśli poczeka np. godzinę na sensowne obliczenia, żeby wygenerować odpowiednią ilość kasy.

U nich na stronie masz tester wydajności. Na laptopie mam ok 18h/s, na PC 45h/s przy 10 wątkach.
https://www.cryptocompare.com/mining/calculator/xmr?HashingPower=45&HashingUnit=H%2Fs&PowerConsumption=0&CostPerkWh=0.12

Czyli, żeby komuś zapłacić złotówkę musialbym zostawić PC'ta na 3 dni i dla niego kopać. To ja już puszczę przelew albo wyślę
  • Odpowiedz
Na laptopie mam ok 18h/s, na PC 45h/s przy 10 wątkach.


@Arrival: ten skrypt w JS do kopania ma u mnie 1/3 - 1/4 wydajności tego co wyciągam minerem na CPU. Do tego kopalnia coin-hive, która udostępnia ten skrypt, bierze 30% nagrody.....
  • Odpowiedz
@Arrival: fajnie ze sa jakies dodatkowe opcje i cos sie dzieje w temacie - to dopiero pierwsza taka kopalnia, wyobrazam sobie ze powstana kolejne ktore nie beda tak ciely z prowizjami. Pytanie jak takie skrypty beda traktowane przez firmy antywirusowe. Fajnie jak ktos ma cale sieci stron, mozna wrzucic skrypt io niech sobie costam kapie powoli. Pytanie jak z legalnoscia tego - czy to jest w ogole legalne bez powiadamiania
  • Odpowiedz