Wpis z mikrobloga

Witam.

Od dłuższego czasu interesuje się rejestratorami samochodowymi i kamerami sportowymi, które można kupić w chinach. Temat porzuciłem po wskoczeniu $$$ z kursu 3 PLN na 4 PLN dzięki frankowi szwajcarskiemu.
Dzisiaj w nocy postanowiłem podzielić się z wami niektórymi promocjami wyszperanymi przez ostatnie kilka tygodni, na które sam się skusiłem, bądź mam taki zamiar.
Niestety jak to bywa z promocjami, zanim napisałem ten post kilka ciekawych "przeszło koło nosa" - oczywiście nie mi:) tylko wam - takie życie
Z drugiej jednak strony lepiej zrobić jeden, dobrej czy też znośnej jakości zakup w chinach niż nazbierać badziewia za setki dolarów i potem upychać po rodzinie, znajomych i bractwie OLX.

Na pierwszy rzut idą budżetowe, ale moim zdaniem dobrej jakości rejestratory samochodowe:

rejestrator samochodowy G1W-CB AR0330 Novatek 96650 cena $29.99
LINK GB
FILMIK
bez ref

rejestrator samochodowy A118C-B40C AR0330 Novatek 96650 (Klon Viofo) cena $32.99
LINK GB
FILMIK
bez ref

Osobiście używam A118C - B40C oraz Xiaomi Xiaoyi Dashcam (na tą nie widzę na razie promocji, gdzie cena zeszłaby poniżej 36$)

Przy okazji na GB zwróćcie sobie uwagę na sekcję promocji:
ELECTRONIC SALE 50%
Co prawda nie wiem, kto ich uczy matematyki, bo 50% tam nie widzę, ale też nie jest źle.

Za chwilkę co nieco z kamer sportowych i osprzętu do nich.
No i nie zapominajcie - zakupy na GB tylko z paypalem i cashbackiem!

Uczę się tagować:
#kamerasamochodowa #kamerasportowa #gearbest #kodyrabatowe #promocje #kupony #chinskiekody #cardvr #cebuladeals #wideorejestrator
  • 24
G1W-CB


@wish666: o G1W duzo slyszalem, slyszalem tez sporo negatywów, że po jakims tam czasie przestaje dzialac na przyklad. Jest duzo wersji tej kamerki. Dlaczego polecasz "CB" wlasnie?
Do tego jest brzydka i ogromna. Za to ksztaltem przypomina lusterko co moze jest na plus(?).
@blantek: świetnie, że komentujesz. bo przypomniałeś mi o jednej ważnej rzeczy o której miałem wspomnieć w przypadku rejestratorów.
Choćbyś kupił rejestrator za 2 bańki, jego złe ułożenie, albo po prostu jego budowa, może się nie zgrać z ułożeniem szyby w twoim samochodzie. Dla przykładu kamerek które posiadam.

Mam dwa samochody:

I. Citroen Nemo i II. Skoda Fabia 2
w I samochodzie szyba jest ustawiona prawie pionowo (tak jak w samochodach dostawczych)
A118C-B40C


@blantek: nie raz przydaje się po prostu kamerka, którą można obrócić na bok i nagrać zdarzenie przez boczną szybę, albo jakiegoś napalonego kierowcę, który postanawia ci coś wyjaśnić.
przy tej kamerce klejonej na szybę nie dasz rady tego zrobić. musisz wspomóc się komórką.
co do wersji G1W-CB, od dwóch lat polecona przeze mnie kamerka G1WH służy bardzo dobrze i bez problemów koledze. wersja G1W-CB to następca G1WH.
Jeżeli chodzi o
@piottrek: nie nakręcałbym się na nagrania nocne. owszem, w mieście gdzie jest doświetlenie lampami nie będzie problemu z odczytaniem tablic, przy dobrym oświetleniu miejskim - nawet samochodów z naprzeciwka.
Natomiast poza miastem, gdzie jedyne doświetlenie to światło samochodu - tablicę samochodu przed tobą nagra jak najedziesz dostatecznie blisko, żeby ją po prostu doświetlić. tablicę samochodu z naprzeciwka ci nie zbierze w ciemnym terenie, bo będzie "oślepiona" przez światła tego samochodu. Widać
A co powiesz o xiaomi mijia? Szukam czegoś do ok 40€. Ta A118C wygląda całkiem przyzwoicie i ma ang menu ale nie ma np WiFi i ma mniej "mobilny" kształt ale i tak najważniejsza dla mnie jest jakość.
xiaomi yi dashcam jest lepsza od mija (technicznie).
moim zdaniem nie warto kupować mija zwłaszcza, że jest po chińsku i musisz wszystko robić aplikacją MiHome... to daremna robota.
lepiej już jak stawiasz na xiaomi to wziąć Yi.
właśnie wrzucam kilka filmków z A118C-B40C na yt to będziesz mógł zobaczyć jakość.
@mruz12:
@wish666 YI Smart Dash Camera International Version WiFi Car DVR Night Vision HD 1080P 2.7" 165 degree 60fps ADAS Safe Reminder
http://s.aliexpress.com/mAfaEvAb
(from AliExpress Android)
Czy to jest to czy jakaś podroba? Bo nigdzie nie widzę opisu, że to jest xiaomi.
A jeśli to to, to można ją wpakowac w jakieś uchwyty i używać jako sportowej czy może jakaś wodoszczelna obudowa by dla niej była?
@mruz12: wygląda jak oryginał ale cena... straszna.
nie ma na nią casów, żeby wykorzystać ją jako sportową, poza tym ona ma baterię 200mAh więc nic byś nie nagrał nią bez podpiętego ciągle powerbanka
@wish666 jeżdżę Corsa więc yi bym chyba musiał jakoś niżej na szybie montować. Kurczę ciężki orzech do zgryzienia. Z drugiej strony wszystkie przełączniki są w miarę pionowo więc raczej nie powinny się odbijać na szybie.

Edit: dopiero teraz się przyjrzałem Twoim nagraniom i widzę, że nawet plastiki się odbijają.