Wpis z mikrobloga

Na głównej Polscy pracownicy dostali zakaz mówienia po polsku w zakładzie w Nottingham w komentarzach szok i niedowierzanie. A gdyby tak zamiast Polskich pracowników dać muzułmańskich, jak myślicie jaka byłaby reakcja? Mi się wydaje że coś w stylu: "bardzo dobrze - imigranci nie identyfikują się z lokalną społecznością", a pracodawca zostałby nazwany człowiekiem roku przez te same osoby które teraz się bulwersują.
#neuropa #4konserwy #uk #bekazprawakow #praca #polska
Pobierz saakaszi - Na głównej Polscy pracownicy dostali zakaz mówienia po polsku w zakładzie ...
źródło: comment_eYh3pTsIa6lb5vFf4vkx8lCGXjUuRLVs.jpg
  • 17
@saakaszi: Dopoki UK jest w UE i obowiazuja przepisy z EU to jest to nielegalne. Tylko ze UK upiera sie ze po wyjsciu z EU wszyskie spory pracownicze beda rozwiazywane przez sady angielskie.

Sam pracowalem w firmie gdzie probowali cos takiego wprowadzic zakazami tlumaczac sie kultura wobec kolegow z innych rejonow swiata.
@saakaszi: czyli zamiast odniesc sie do tego problemu to podajesz hipotetyczną sytuacje "co by bylo gdyby" i jeszcze tagujesz bekazprawakow?
Neuropa to jest jednak stan umyslu
A nawet jesli cos takiego mialoby miejsce w stosunku do muzulmanow to zadna normalna konserw nie robilaby problemu. Sprawa dotyczy imigrantow,ktorzy zamiast ciągnąc zasilek idą do pracy. Nikt sie do takich nie czepia
Zakaz mowienia po polsku w pracy gdzie 90% jest Polakami to idiotyzm
@sorek Nosz kurfa, to są podstawowe umiejętności językowe, cholera jasna.

Ja napisałem że OP tak twierdzi do jasnej anielki. Nie zajmuje w poprzednim komentarzu stanowiska do jego stwierdzeń, tylko przytaczam jego hipotezy by pokazać o co chodziło w poście. Co mnie obchodzi czy to prawda czy fałsz, jak ja nie o tym piszę?

Jak niektórych wypuścili z gimnazjów to ja naprawdę nie mam pojęcia
@darjahn:

W czasie pracy spoko zrozumiałe, ale w czasie przerwy to jest to chyba nielegalne

A to juz zalezy czy przerwy sa platne, czy bezplatne. Jezeli to drugie to nawet nasrac na srodku magazynu pracownikom wolno.