Wpis z mikrobloga

#pytanie #zima #ogrzewanie #gazziemny
hejo mirki. czy jest to ktoś kto ogrzewa dom gazem ziemnym? jak wychodzi Wam takie grzanie? przede mną pierwszy sezon na kotle kondensacyjnym i troche się dygam co to będzie( ͡° ͜ʖ ͡°) na co zwrócić uwagę? jak oszczędzać i zarządzać ciepłem w domu? dla jasności sytuacji podaję, że dom ma ok 170 m2, docieplony (ściana warstwowa- cegła,5cm styropianu białego cegła i 8 cm na elewacji białego) , ogrzewanie podłogowe na części parteru a na piętrach kaloryfery.okna wymienione w tym sezonie na 3 szybowe.ktoś może podzielić się doświadczeniami?
  • 19
@ultek: sytuacja taka, że dostaliśmy z żoną dom w spadku i wcześniej był tam kopciuch. z tego co wiem to przed naszymi modernizacjami teść palił drewnem i węglem i potrafił wydać na opał około 3500-4000
@mikeeho: piec i jego parametry muszą być dobrane do twojego domu, ocieplenia i kaloryfera. I zapewne tak masz. Ty nic nie musisz robić oprócz ustawienia temp. na pokrętle.
@mikeeho 170m to sporo, w mieszkaniu miałem gaz i ze względu na to doświadczenie w domu mam piec na paliwo stałe, wiele nie pomogę ale mogę trzymać za Ciebie kciuki by to nie była zima stulecia( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ethics: niby tak, posiadam jeszcze czujnik pogodowy i to teoretycznie ułatwia sprawę sterowania bo dzieje sie to w zasadzie automatycznie w zależności od zmian temp.ale jednak troche zastanawiam się nad tym jak to będzie...
@metrom: dzięki za trzymanie kciuków. gaz w mieszkaniu??? ile m2? wychodziło drogo? troche to nie pokrywa się z tym co czyta się na necie.
@mikeeho 35m² , mieszkanie w nowym budownictwie, położone między innymi mieszkaniami więc tylko jedna ściana zewnętrzna choć nie wszyscy sąsiedzi już mieszkali, nie przelotowe około 800zł na miesiąc
@metrom: no ok, ale to i tak kosmicznie dużo jak na 35 m2 w nowoczesnym,docieplonym budownictwie, gdzie nie ciągnie od gruntu (bo zakładam, że mieszkałeś ponad). o ile go dobrze zrozumiałem to nie mówimy tu o sezonie grzewczym a dokładnie o okresie od maja do ubiegłego roku do początku wakacji. w skład wchodzi podgrzewanie cwu jak i ogrzewanie.
@ultek: jak miałem plan żeby budować dom od podstaw i w tym miejscu nie było gazu. orientowałem się w sprawie zbiorników z gazem ktore A)można kupić na własność i potem wybierasz sobie u kogo kupujesz gaz (UDT po Twojej stronie) B) zamawiasz budowe zbiornika wraz z kontraktem np na 5 lat u danego dostawcy- czyli dzierżawa. ale tu niestety nei masz wpływu na zmiany cen przez niego i jesteście na siebie