Wpis z mikrobloga

Używam #firefox od nastu lat. Co chwilę słyszę o jakichś przyśpieszeniach, zmniejszeniach zużycia pamięci itp. itd. Nie widzę żadnych polepszeń od wersji chyba 23. Czy to przez to, że strony stają się cięższe (#!$%@? leniuchy) Powaga nie widzę żadnych zmian w komforcie użytkowania. Gdyby było tak jak mówią to Firefox zjadał by dziś 10 MB RAMu i włączał się w milisekundę. To samo inne przeglądarki. A o tym że net z 1 MB/s do 70 w każdym domu pewnie już wzrósł i #!$%@? to dało. To samo #windows10 Gdzie te fajerwerki? Czy oni tak dopowiadają te bajery bo wliczają w to, że ktoś kompa zmieni na nowszy? Testuję różny badziew na kompie z częściami datowanymi na 2009 i gówno widzę a nie przyśpieszenie jak obiecują (zwłaszcza Dobre Programy sieją takie newsy, że teraz to już prędkość światła) (òóˇ)

#zalesia #firefox
  • 19
@wrexwaz Strony są przepełnione reklamami, obrazkami, gifami. Trudno zobaczyć przyspieszenie jak strony robią się coraz cięższe i komputer musi pobrać więcej danych, żeby w pełni się załadowało. Może poczułbyś, że działa szybciej jakbyś kupił najszybszy komputer jaki jest teraz na rynku - na pewno działałoby lepiej niż na twoim obecnym.
@Janusz_z_Galilei: aha a to podważasz moje 8 letnie spostrzeżenia wersyjka programu który ma gówno do gadania z bo dość, że z takiej perspekywy czasu niema to najmniejszego znaczenia to nawet nie podałeś ile opcji masz w nim włączonych. cache.disc pipelining itd działa już całkiem inaczej niż wtedy gdy dowiedziałeś się o tych opcjach. Mniejsza o to. Daruj sobie wciskanie mi jakichś rozwiązań bo to takie samo #!$%@? jak "nasz samochód jeździ
@wrexwaz: Jeśli chcesz sprawdzać jakieś zmiany to po pierwsze stwórz nowy profil. Na nowym profilu, bez dodatków i z domyślnymi ustawieniami może być inaczej. Classic Theme Restorer to jeden z dodatków, które dosyć głęboko zmieniają przeglądarkę, poza tym jak twierdzą deweloperzy to właśnie dodatki przestarzałe odpowiadają w jakimś dość dużym stopniu za zamulanie.
Najpierw spróbuj na nowym profilu, jak będzie różnica to zainstaluj zamianniki, zamiast greasemonkey:violentmonkey lub tempermonkey, zamiast stylish:stylus, ublocka
@moooka: Jesteś kolejną osobą która mnie obraża wciskając mi sztuczki (które zresztą znam od zawsze) powtarzam "nasz samochód jeździ 100 na godzinę ale musisz dokręcić mu trzecie koło, wywalić fotele, schudnąć i jeździć z wiatrem" Co to #!$%@? za ulepszenia tego całego firefoxa skoro co jak co to ja muszę go poprawiać tymi sztuczkami? A #!$%@? moja teściowa sobie poradzi a sra mi gradem bo od 10 lat czyta, że FF
@wrexwaz: Odpowiedziałem w konkretny sposób jak możesz sprawdzić, czy włączony jest u Ciebie Quantum - od tego zależy czy zauważysz przyśpieszenie, to jest ta nowa jakość na dzień dzisiejszy i nie ma sensu zajmować się tym co było 5 lat temu. Jeśli chęć pomocy przyjmujesz za obrazę to całkowicie nie rozumiem.

Flasha polecam wyłączyć całkowicie. Jeśli chodzi o szybkość uruchamiania to poszło to bardzo do przodu, w ostatnich tygodniach Mozilla bardzo
@wrexwaz: Oczywiście, że Firefox działa szybciej niż np. rok temu. Stwierdzam to ja, moi znajomi i kilka milionów internautów. To, że ty masz z tym jakiś problem to już inna kwestia. Wszystko wytłumaczył ci @moooka, a ty piszesz, że cię obraża. No cóż...
@MichaelT128: o ile tam włącza ci się szybciej? facebook też działa szybciej? moja platforma testowa i system się nie zmienia. czysty system, zwyczajny FF z bagażem nie przekraczającym normy. ożywam neta i nie widzę udogodnień, zmian, przyśpieszenia... i przestańcie tu tak sprytnie omijać mojego tekstu o sztuczkach bo tym się podparliście ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wrexwaz: Zawsze mam otwarte jakieś ~50 kart. Całkowite uruchomienie do stanu używalności wynosiło ok. 8 sekund, obecnie po niedawnej aktualizacji to 2 sekundy. Kiedyś Firefox przy ~20 kartach potrafił mi zawiesić interfejs przy renderowaniu "ciężkiej" strony, obecnie po wprowadzeniu e10s ta sytuacja się nie zdarza.
A ja mam coś do powiedzenia fajnego o FF i innych przeglądarkach ale nie powiem bo gównoburza. Wszystkiego winna jest multipletowość w sensie marnowania czasu na bzdety. Karty graficzne fajnie przerabiają bloki tekstowe. FF jako api działające na silniku graficznym #!$%@?ło by system. Mam radeona 5850 gram w zajebiste gry hahah :P
@wrexwaz: Nie czytałem całego wątku więc może już ktoś wspominał, za jakiś tydzień będzie vesion bump, wiec jak siedzisz na oficjalnym wydaniu czy becie to odczujesz różnicę. Dodatkowo jak nie siedzisz na becie to wypróbuj już teraz. Warto też (o ile są zamienniki) przejść na rozszerzenia WebExtensions.