Wpis z mikrobloga

Mam szanse dostać się na architekturę na politechnice warszawskiej jeśli: rozszerzone przedmioty jakie zdaje to angielski i geografia, a podstawę matmy napiszę na jakiś fajny procent?
Na rysunek już zacząłem chodzić jakiś czas temu i ogarniam, więc powiedzmy, że testy wstępne pójdą mi spoko.
Pytam, bo rozszerzonej matmy już raczej nie ogarnę z braku czasu, a nie wiem jak bardzo duży nacisk na nią jest przy rekrutacji.

#architektura #studia #politechnikawarszawska
  • 17
@eksplozjawlondyskimmetrze: Wejdź na stronę wydziału i zobacz jak kształtuje się punktacja przy rekrutacji LINK

Można uzyskać 300 punktów za rysunek, 125 za świadectwo maturalne, w tym 100 za matmę. Wynik z rozszerzonej matmy ma współczynnik 1,0, z podstawowej 0,5, co oznacza, że za napisanie podstawy na 80% dostaniesz 40 punktów, a za napisanie rozszerzenia na 60% dostaniesz 60 punktów. Rachunek prosty, jak jesteś w stanie napisać rozszerzenie przynajmniej w połowie tak
Dokładnie tak jak @szerokikarq napisał - idź na rozszerzoną, nie ryzykujesz nic a są szanse że ze współczynnikiem 1,0 Ci się opłaci nawet jak napiszesz na 40% czy 35%.
Ogólnie to doradzałbym przenieść największy nacisk jednak na rysunek - przećwiczyć zadania z lat poprzednich i rysować ile wlezie. Ja na Wrocławską dostałem się z dobrego miejsca, ale miałem matematykę rozszerzoną na 96% ( ͡º ͜ʖ͡º) a Warszawa
@eksplozjawlondyskimmetrze: masa nadgodzin, duża odpowiedzialność, stres spowodowany relacjami z inwestorami, branzystami, zepsucie rynku przez jednoosobowe pracownie robiące po kosztach "do portfolio", a to wszystko za tak oszałamiającą kasę, że az nie będziesz wiedział na co wydawać.. bo nie wiadomo czy lepiej zjeść czy się ubrać w miesiącu :P mówię to z perspektywy nie jakiegoś wyjadacza ale 3 lata po studiach w sumie w największej pod względem ilości ludzi pracowni w PL.