Wpis z mikrobloga

Moja opinia, jakie kraje warto odwiedzić:
- zielone: koniecznie
- jasno zielone: warto
- czerwone: nie jest to zły pomysł, jeśli ktoś bardzo chce, to warto
- czarne: lepiej nie wizytować, to zły pomysł
- szare: brak opinii

#turystyka #podroze #podrozujzwykopem

--
Wszystkie nieodpowiednie komentarze będą usuwane
NadiaFrance - Moja opinia, jakie kraje warto odwiedzić:
- zielone: koniecznie
- jas...

źródło: comment_YXhw5g3WTYp2v8C5UFMCX1dpPNNYnI6R.jpg

Pobierz
  • 109
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NadiaFrance:
Śmiesznie, bo według tych kryteriów to Francja wypada słabo.
- doskonała kuchnia? No nie.
- olbrzymi wkład w historię Europy? Jak wiele innych państw.
- świetna komunikacja? Jak nie strajk, to wieczne spóźnienia.
- mnóstwo muzeów (o różnej tematyce)? Jak w wielu
  • Odpowiedz
@NadiaFrance:
Kuchnia jest tak świetna, że jak pytam Francuza co warto zjeść z kuchni francuskiej to wzrusza ramionami.
Wkład lekceważonej przez Ciebie Grecji był dla przykładu o niebo większy, niż Francji.
Jeśli twierdzisz, że komunikacja francuska jest świetna, to znaczy, że z Francją masz mało wspólnego.
Są dwie rzeczy, na które każdy Francuz narzeka: Komunikacja i biurokracja.
Jak nie znasz zbyt wielu ciekawych muzeów poza Francją, to poszukaj. Możesz się
  • Odpowiedz
Kuchnia jest tak świetna, że jak pytam Francuza co warto zjeść z kuchni francuskiej to wzrusza ramionami.


Aha.

Zjedz chociażby zupę cebulową, zupę rybną, słodką i słoną tartę oraz coq au vin.

Wkład
  • Odpowiedz
@olo1917: Ja zupełnie serio, rozumiem, że się komuś może nie podobać w Grecji, bo na przykład nie lubi osiołków albo oliwek i brzydzą go starożytne ruiny.... I byłam ciekawa czym podpadła Grecja czy Austria autorce wpisu.
Faktycznie mapa powinna się nazywać "kraje do których jestem uprzedzona" i wtedy nie dałabym się wciągnąć w jałową dysputę.
Osobiście nie przepadam za generalizowaniem, bo absolutnie wszędzie na świecie można znaleźć, zobaczyć lub przeżyć
  • Odpowiedz
@NadiaFrance: ale zdajesz sobie sprawę mam nadzieję, że rozkwit starożytnej Grecji nastąpił grubo przed pojawieniem się na świecie Islamu? I że najpiękniejsze francuskie budowle oparte są na greckich klasycznych wzorcach?
  • Odpowiedz
@NadiaFrance:
Bouillabaisse się liczy? To jadłem. Bez szału. Tarty nie są niczym ciekawym. To raczej taka zapchajdziura. Coq au vin nie urzekł mnie, tak jak parę innych rzeczy. Jedyna rzecz, która mi przypadła do gustu to raclette i to raczej ze względu na formę, a nie na treść.
To nawet jeśli weźmiesz pod uwagę bitwy (strasznie słabe kryterium), to wg. Edwarda Sheparda Creasy'ego Piętnaście przełomowych bitew świata wspomniana przez Ciebie
  • Odpowiedz
  • 29
@NadiaFrance Już chyba piąty raz próbuję zacząć ten komentarz ale za każdym razem brakuje mi słów żeby opisać Twoją ignorancję i infantylność. Byłem w ponad 20 krajach Europy i Azji i jak widzę kogoś kto uważa że tylko Europa zachodnia jest warta zobaczenia to aż się we mnie gotuje. Dobrze że nie wszyscy są takimi ksenofobami jak Ty..
  • Odpowiedz