Wpis z mikrobloga

Mirki, właśnie do mnie zadzwoniła babeczka, że wygrałem odkurzacz i, że zapraszają po odbiór i że mogę wziąć udział w ich prezentacji blablabla.... A ja #!$%@? nienawidzę takiego spamowania (ciekawe, czy też nie oszustwa). Ze 3 minuty rozmawiałem z tą panią, poprosiłem o dane, co spotkało się z odpowiedzią w stylu niedorobionej karyny "a po co to panu, proszę wpisać Jan Kowalski" itp. Generalnie rozmową z tą dziewczyną przyprawiała mnie o mdłości, jej zachowanie poniżej jakiegokolwiek poziomu. Na końcu, jak nie chaiała mi podać danych to najzwyczajniej poinformowałem ją, że w sumie to i tak sobie odsłucham nagraną rozmowę i podziękowałem.
Nie wiem tylko, czy mogę udostępnić tę rozmowę, bo nie poinformowałem tej niemiłej Pani na wstępie, że rozmowa jest nagrywana.
Mirki - co można zrobić z takimi przypadkami, żeby #!$%@? nie dzwonili?? Nie tylko do mnie, ale w ogóle. I, żeby przytrzeć noska zadufanej w sobie osobie, z którą miałem nieprzyjemność? Jakieś GIODO, policja, czy cokolwiek?

Z tego co powiedziała to dzwoni z firmy Clean Master. Telefon: 22 390 69 14

Widzę, że tutaj już jest jakiś artykuł o odkurzaczach: http://forum.poranny.pl/numer-na-odkurzacz-t146580/?p=1401183
Tutaj też dobrze opisany numer telefonu: http://www.nieznany-numer.pl/Numer/223906914

#afera #dzwonio #losowowylosowanynumer #spam #telefonicznyspam #pytanie #wygralemodkurzacz
  • 4
@Piz-dur: Wtf? Wdl prawa możesz powiedzieć "uprzejmie proszę o wykreślenie mnie z bazy danych i jak i o zaniechanie włączania mnie w jakiekolwiek loterie i konkursy. Proszę by juz do mnie nie dzwoniono"
I pyk. Ja tak powiedziałam za którymś razem i juz żadna do mnie nie zadzwoniła, oni nie maja prawa zadzwonić znowu skoro sie nie zgadzasz na telefony do siebie. A rozmowy sa nagrywane i mają lipke. Swoja drogą
@niepoprawna007: Oczywiście, i tak powiedziałem. To ona z tekstem, że o wyłączenie mojego numeru z bazy danych to muszę poprosić ich informatyków i, że i tak się nie skontaktuję z nimi bo nie mam żadnych danych firmy, czy coś w ten deseń ;)
Truecall odpada, bo musze się zarejestrować, żeby zobaczyć cokolwiek.
W telefonie też bez żadnych aplikacji można blokować numery. Ale wydaje mi się, że to nie o to chodzi,
@Piz-dur: No to babka wykręciła Ci numer bo de facto Ciebie nie powinno obchodzić z kim ona sie musi kontaktować żeby Cię wyłączyć bo gdyby zachowala trochę kultury to rozmowa skończyłaby sie inaczej :) skłamała na bank a jej słowa sa na serio nie ważne. Nie ma takiego czegoś. :)
@Piz-dur jakis czas temu mialem sytuacje ze dzwonili do mnie po kilka razy, a nawet do innych osob z ktorymi mieszkam.
Jednego razu wygralem odkurzacz, a drugiego razu ggarnitur xD