Wpis z mikrobloga

Niektórzy kierowcy ciężarówek to chyba naprawdę chcą zginąć "na służbie", daleko od domu.

Codziennie rano odworzę, żonę do pracy. Do całego skupiska magazynów i firm produkcyjnych prowadzi jedna dorga. Dość szeroka ona jest, co umożliwia ciężarówkom "nocowanie" przy krawędzi w oczekiwaniu na rozładunek. Czasami oczekuje tam siedem, osiem ciężarówek.

Sytacja z wczoraj. Jadę sobie spokojnie, omijam jedną z ciężarówek. Zbliżam się do końca naczepy. Nagle, w półkroku, jakaś postać zatrzymała się może z pół metra od boku mojego samochodu. Zakładam, że był to kierowca ciężarówki.

Sytuacja z dziś. Jadę tą samą drogą. Omijam ciężarówkę, ale dziś, po wczorajszej sytuacji jadę wolniej i w większym odstępie od zaparkowanego auta. Tym razem nikt nie wyszedł gwałtownie na drogę jednak przy burcie naczepy spacerował sobie kierowca przeprowadzając inspekcję naczepy. Gamoń bez kamizelki, w ciemnych ciuchach, na nieoświetlonej drodze spacerował sobie i sprawdzał sobie koła. Zobaczyłem go wystarczająco wcześnie, jednak gdybym jechał tak jak wczoraj mogłoby się skończyć źle. Tymbardziej, że jak obok niego przejeżdżałem, to akurat schylał się aby sprawdzić coś przy kole.

Co jest z tymi kierowcami? Czy tak ciężko założyć kamizelkę odblaskową i być dzięki temu widocznym z daleka? Wszysycy się śmieją, że Anglicy przewrażliwieni na punkcie BHP i kamizelkę zawsze trzeba na sobie mieć, ale jak dla mnie, te kamizelki drastycznie zwiększają bezpieczeństwo.

#ciezarowki i jeszcze #zycietruckera bo może macie jakieś spostrzeżenia
  • 17
@totalski: akurat ja jezdzenia w kamizelce kompletnie nie rozumiem, bo to sztuczne i sie grzejesz. I debilnie to wyglada za kolkiem. Nie mniej i tak wygrywa wracanie do domu w osobowce w kamizelce.
@peszmerd grzejesz sie? W kamizelce? a costy #!$%@? taki delikatny? Debilnie to sie wyglada jak BHPowiec mandat wpiepszy. A co cie boli ze ktos nawet do domu jezdzi w kamizelce?
@totalski: tak, bo to sztuczne i nie przepuszcza ciepla woec sie grzejesz

Mam pelne brawo to cisniecia beki z kogo mi sie podoba, w tym wypadku z angoli ktorzy wracaja w #!$%@? kamizelkach i wycieraja wszystko w fotel