Wpis z mikrobloga

Właśnie skończyłem tworzyć kurs na memrise - bez wymowy, prosty, zwykłe copy-paste ze słownika. Są to te słowa spośród 10 000 najczęściej występujących w języku, których nie znałem - co oznacza, że po pierwsze nie ma tam słówek niepotrzebnych, ze wszystkimi prędzej czy później każdy się zetknie, po drugie - wiele z nich będzie nieznane dla przeciętnego mirka, łapiącego język z gier. Na zdrowie:

https://www.memrise.com/course/1586636/slowka-angielskie/

#memrise #angielski #angielskizwykopem
  • 18
@tomtom666 jeśli mój angielski jest na poziomie b2/c1 (w stronę bardziej c1), to od którego poziomu powinnam zacząć ten kurs (o ile słówka są poukładane wg stopnia trudności)?
@Ag90: są poukładane według częstotliwości występowania, jak widzisz że jakieś słówko dobrze znasz, wciskasz "ignore" - na początku zapewne parę razy wciśniesz, potem są niezłe jazdy.

@megan_: zawsze możesz pomóc mi robić kurs słownictwa SAT, z dźwiękiem, zdaniami i w ogóle
@tomtom666: @megan_:
1. Na Memrise jest opcja dodawania słówek hurtem z pliku CSV (screen poniżej, nie testowałam; opcja "Zaawansowane/Advanced" --> "Dodaj słowa hurtem"/"Bulk add words" po otwarciu danego poziomu na stronie edycji kursu).
2. Jeśli nie dodacie do kursu odpowiedzi alternatywnych (np. choroba = sickness/illness/disease), to kurs będzie równie dobry, jak setki innych tego rodzaju kursów, czyli na dłuższą metę praktycznie bezużyteczny.
uczalka - @tomtom666: @megan_: 
1. Na Memrise jest opcja dodawania słówek hurtem z p...

źródło: comment_hKyDrV9fLx0YxfVLTUOOfDWVKMCc7hYL.jpg

Pobierz
@uczalka: tak, dodawanie hurtem jest OK, ale i tak trzeba ten plik CSV czy (preferowany) tekstowy najpierw stworzyć. Nie ma żadnej różnicy, czy się wpisuje do pliku, czy od razu na stronkę - najważniejsze to mieć gotowy plik z angielskimi wyjaśnieniami.

Ja uważam, że dodawanie odpowiedzi alternatywnych utrudnia naukę, zamiast ułatwiać - człowiek z reguły uczy się tylko jednej, pozostałe pomija. Lepiej dać trzy odrębne wpisy, choroba (s...), choroba (i...), choroba