Wpis z mikrobloga

Podrzuci ktoś link do jakiegoś FAQ jak kupić bitcoin? Jaka giełda polska czy zagraniczna? Słyszałem o przypadkach jak ludzie tracili cały chajs bo coś zle zrobili podczas kupowania, jak tego uniknąć?

#bitcoin
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Golan123: inpay.pl <- najprościej kupić.
Giełda? Ja korzystam z kilku. Jak chcesz. Z polskich bitmarket albo bitbay.
Z zagranicznych bittrex, poloniex (chociaż ostatnio ludzie skarżą się na problemy), bitfinex, kraken.
Portfel - offline to Electrum, online to albo na giełdzie (niepolecane) albo na blockchain

Jak wszystko porobić itp. to prześledź tag i google. Codziennie dużo pytań na ten temat, a za dużo wyjaśniania. Google szybciej wyjaśni.
  • Odpowiedz
Słyszałem o przypadkach jak ludzie tracili cały chajs bo coś zle zrobili podczas kupowania, jak tego uniknąć?


@Golan123: Dowiedziec sie dokladnie. Skad my mamy wiedziec co oni zrobili?

Po pierwsze to nie pchaj pieniedzy w cos czego kopletnie nie ogarniasz.
  • Odpowiedz
@Golan123: Wystarczy patrzec co sie wkleja i kopiuje, tego nie trzeba sie uczyc tylko trzeba troszke myslec.

Tak jak pisalem uzywam tego portfela od 4 lat bez problemu.
  • Odpowiedz
@Atexor: a znasz jakieś giełdy zagraniczne na których sprzedam bitcoiny za USD, bo teraz się zorientowałem że w większości można sprzedać tylko za podróby dolara(USDT). Chciałbym mieć taką możliwość że w razie czego mogę szybko zamienić moje bitcoiny na normalną walutę
  • Odpowiedz
@Golan123: w sumie nie kojarzę żadnej takiej. Zazwyczaj przelewam na bitmarket, a tam w PLN. Ewentualnir jak chcesz USD to localbitcoins.com jako na sprzedaż komuś.

Samych giełd nie znam. Zrób nowy wpis na Mirko i może ktoś pomoże.
  • Odpowiedz