Wpis z mikrobloga

i mi się wpuściło szieeee


@Bialy_Mis: Muszę Cię zmartwić - to nie wina gościa od mchów. Po prostu stworzyłeś warunki do ich rozwoju i Ci wysypało. Glony są wszędzie. Dosłownie, ich zarodniki są obecne nawet w powietrzu. Tego nie unikniesz. W każdym akwarium są glony, tylko w jednych mają okazję się rozwinąć a w innych nie.
@Bialy_Mis: ja jestem na etapie FEMANGA algen stop. Z tymi warunkami, o których kolega pisał wyżej - hmmmm.. Ja mam poziomy NO3, NO2 i PO4 właściwe, a nitki mogę garściami wyciągać i zawsze jest to w okresie czerwiec - wrzesień. Jak mi Femanga nie pomoże, to chyba sobie daruję roślinniaki, bo mnie już #!$%@? strzela.
https://sklep.roslinyakwariowe.pl/femanga-algenstop-general-250ml-ogolny-preparat-antyglonowy-p-7153.html

Uprzedzając pytania - nie akwarium nie stoi przy oknie, nie świecę za długo, oświetlenie mam
@MandarynWspanialy: @chozi: warunki wiem, że troche stworzyłem bo mam niedaleko akwarium, ale przez rok prawie nic nie było do póki nie kupiłem od kogoś mchów.

metody z swieceniem krótko, długo - słabiej, mocniej. przerabiałem nic nie pomaga.
Próbowałem lac carbo też nie pomogło. Niby czytając pierwszy link od @3Xpro:
zaleca sie użyc Femanga AlgenStop! Wiec moze sprobuje
@chozi: Jakby coś pomogło daj znac. Stosujesz dozowanie tak jak zaleca
@chozi: a co2 jak masz dozowane? Nawozenie na pewno dobre? Sprawdzales testami kropelkowymi? Ja tez myslalem, ze mam wszystko ok, ale pojawily mi sie nagle glony nitkowane krotkie, cos jak krasnale. Myslalem, ze to podloze aktywne, albo za mocne światło (ponad 1W/l), ale kupiłem sobie testy kropelkowe i mi wyszło ze mam zerowe stęzenie nawozu... A lałem dwa razy zalecana dawke dziennie na mało zarośniete akwarium. Teraz zaczałem lac 4 x
@3Xpro: nic nie nawożę. Więc wrócze znow do jednej świetłowki, a jaki czas w ciagu dnia myslisz zeby swiecila ?
ogołnie na ta chwile mam tylko mchy, i chyba hemanitus niski xD
@Bialy_Mis: Heniek potrzebuje swiatla i co2, zaraz Ci zgnije. Musisz poczytać sobie o akwariach low tech. Tam będziesz miał podane informacje jak swiecic, co z nawozem i jakie rośliny będą dobre.
eleocharis parvula


@3Xpro: Jednak zdecydowalem sie na tropical algin, i jest spora roznica. Nic mi sie juz nie ciagnie, nie rosna jak oszalale, i sa bardzo slabe. Niestety w mchach, na korzeniach jeszcze siedza, ale i tak jestem z tej roznicy bardzo zadowolony.