Wpis z mikrobloga

#gotujzwykopem
Mirki, Mirabelki,moja różowa średnio into zupy i ogranicza się tylko do pomidorowej i jarzynowej. Za innymi nie przepada, więc ich nie robi. Chciałem się zatem sam za takowe zabrać. Ma ktoś sprawdzone i niezłożone przepisy na zupy takie jak grochówka, ogórkowa czy grzybowa?
  • 6
  • Odpowiedz
@ludzik:
ogórkowa: ugotuj w wywarze przetartą drobno marchewkę.
po ugotowaniu dodaj pół słoja tartych średnio ogórków kiszonych. Dolej trochę wody z ogórków.
Do smaku dodaj trochę śmietany.
Nie gotuj ziemniaków w zupie - ugotuj osobno. Ziemniak w kwaśnym się nie ugotuje.
  • Odpowiedz
@ludzik: pro tip dla różowej, gotujesz rosół i: UWAGA! podaję przepis na ogórkową, bierzesz ogórki kiszone ścierasz na drobnej tarce dodajesz, dodajesz ziemniaczki w kostkę i/lub zabielasz śmietaną 30% do zup. UWAGA! przepis na barszcz czerwony, gotujesz rosół, gotujesz buraki czerwone, jak rosołek gotowy, dajesz ziemniaczki w kostkę a na końcu starte buraki, kwasek cytrynowy (delikatnie żeby kwasica nie wyszła, a chodzi o to żeby nie straciła koloru), cukier i
  • Odpowiedz
zupa to nie jedzenie, niech ci schabowego zrobi!


@thewickerman88: Jestem gotującym niebieskim i mogę sobie sam zrobić ;) Od zup jest ona, ale że gust ma jaki ma, to muszę się sam wspomóc ;)
  • Odpowiedz
@ludzik: grochówka jest chyba najprostszą zupą, gotujesz groch,wrzucasz do tego jakies ziele angielskie, lisc laurowy, smażysz cebulę z boczkiem i z kiełbą i #!$%@? to do gotującego się grochu, pod koniec dajesz majeranek i elo. Ewentualnie jak chcesz zrobic ja na zeberkach to groch od razu gotuj z zeberkami
  • Odpowiedz