Wpis z mikrobloga

Chcialbym raz jeszcze poprosic was, abyscie wzieli pod rozwage moje slowa:

Przyjezdzacie do Wroclawia, rozwazcie czy musicie brac ze soba samochod.

Rozumiem sytuacje, gdy auto jest konieczne:
- gdy jestescie niepelnosprawni
- gdy macie male dzieci, ktore trzeba zawiesc do zlobka/przedszkola
- gdy mieszkacie w jakims Smolcu, Mirkowie czy innym #!$%@?

Ale na milosc boska! Kochani!
Jezeli przeprowadacie sie do Wroclawia na studia, gdy zaczynacie swoja kariere zawodowa, nie bierzcie do miasta auta, bo to miasto juz ledwo zipie od tych wszystkich gratow, ktore stoja w korku i pod blokowiskami!

Najprawdopodobniej zamieszkacie w centrum (lub dzielnicach dobrze z centrum skomunikowanych)
- bedziecie mieli problemy z miejscami parkingowymi pod blokami/kamienicami
- praktycznie cale stare miasto to strefa platnego parkowania
- czesto szybciej wrocicie do domu tramwajem zamiast autem

I teraz pomyslcie o oszczednosciach!

Wroclaw jest drogim miastem do zycia. Wynajem malego dwupokojowego mieszkania w bloku kosztuje miesiecznie od 1600zl... Pokoj kosztuje od 800zl miesiecznie. I jeszcze auto wam potrzebne!?!

Koszt posiadania auta:
- paliwo - 250zl miesiecznie przy oszczednej jedzie
- parkingi - 50zl miesiecznie (przynajmniej)
- ubezpieczenie - 100zl miesiecznie
- koszty serwisu - 50zl miesiecznie

Suma - 450zl minimum

A tak, mozecie wskoczyc na rowerek i zrzucic troche sadelka z brzucha, dziewczyny - wy takze mozecie troche popedalowac i miec zgrabne posladki jak Kim Kardashian. Rowerek jest za darmo!

Albo komunikacja miejska - bilet miesieczny za 100zl na wszystkie linie (przy spersonalizowanej karcie miejskiej)

Takze z autem, MINIMUM musicie wydac przez miesiac 1850zl zeby wogole sie utrzymac!
- zakladajacy wynajecie pokoju za 800zl
- zakladajac jezdzenie autem na uczelnie/do pracy
- zakladajac wydatki dzienne - 20zl (LOL)

No a skad brac pieniazki na te dziesiatki atrakcji w miescie?

1850zl na miesiac! A ubrac sie? Pojsc na piwo (srednio po 12zl) czy do kina...

Oszczedzcie sobie te 450zl na wasze przyjemnosci! Zainwestujcie w zdrowie!

#wroclaw #komunikacjamiejska #polska #pracbaza #motoryzacja
Zyd_Suss - Chcialbym raz jeszcze poprosic was, abyscie wzieli pod rozwage moje slowa:...

źródło: comment_r2bcHPH4g3uTjN14f7atXJs2bbQPIOij.jpg

Pobierz
  • 184
  • Odpowiedz
@Iudex: rozumiem, ty twierdzisz że nie ma miejsc do parkowania a ja ci mówię że są (płatne czy nie ale są) . Dwa parkowanie w mieście nie jest darmowe. Fakt wrzuciłem do jednego garnka też takie instytucje jak moja z faktycznymi miejscami do parkowania darmowymi, ale dalej moim celem było zaprzeczenie że jest tyle samochodów że nie ma gdzie parkować, bo tak nie jest.
  • Odpowiedz
@fotograf_warszawiak: Akurat zerowka nie jezdzilem - moja linia byla glownie 3,10 i 22 :-)

Mieszkalem od 1989 roku na Kosmonautow jak powstawaly bloki :-)

I kochalem te nisko osadzone, "skajowe", miecutkie siedzenia w konstalach (ktore jezdzily takze jako nocne)
W zimie bylo w nich cieplutko poprzez te nagrzewnice, ktore topily buty xD
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: no właśnie czyli to co ja mówię to nie ludzie winni tylko włodarze miasta nie przygotowali infrastruktury (chociaż ja tam zawsze jakoś miejsce znajduje) , to nas będzie różniło zawsze bo ty jako lewicowiec będziesz chciał żeby pewne rzeczy odbywały się kosztem ludzi i społeczeństwa, kosztem ich portfela i ich komfortu itd ,a ja uważam że od tego jest gospodarz żeby to robił a obecnie mamy jakieś 20 lat
  • Odpowiedz
@sEB-q: Rozmawiamy o miejscach do parkowania dla pracowników biur. To, że jak podjeżdżasz do jakieś firmy czy urzędu na godzinkę i jest tam dostępne miejsce dla gości albo płatne miejsce parkingowe, to nie oznacza że są to miejsca dostępne dla pracowników, ani tym bardziej że są w stanie zaspokoić ich potrzeby.
  • Odpowiedz
@lavinka: Bez przesady. Przy silniku 1.4-1.6 w gazie spalanie to +\- 10l/100km po mieście. Więc spalając paliwa za 700zł musiałby robić miesięcznie 3500km,co daje dziennie 116km. W miasteczku o promieniu 2km nierealne. Nawet na benzynie licząc 50zl/100km jak w jakimś czołgu tj. 1400km na miesiąc a 46km dziennie.
  • Odpowiedz
(chociaż ja tam zawsze jakoś miejsce znajduje)


@sEB-q: Słowo klucz: znajdujesz, czyli musisz szukać. A szukanie miejsca przez kierowców jest także generatorem korków w centrum miasta.
  • Odpowiedz
@Iudex: ja mówię o tym i o tym , o tym że jak pracownik przyjeżdża do pracy to ma GDZIE zaparkować , nie mówię czy płatnie czy nie tylko ze ma miejsca. Nitkt nie oczekuje żeby miasto sponsorowało ludziom miejsca postojowe.
  • Odpowiedz
@Shogun667: Tylko w naszym miasteczku jeszcze ludzie jeżdżą autem do pracy 40km. Czyli dziennie 80. Do 116 łatwo dobić. Dlatego nie wierzę w te 250zł miesięcznie za banzynę, bo jak już się kupuje auto, to po paru latach jeździ się nim wszędzie.
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: tylko we Wrocławiu jest taki problem, że ta komunikacja źle działa. Ogólnie jeździłem i jeżdżę rowerem po mieście od lat. Do szkoły, na studia, do pracy przez cały rok, bez względu na warunki pogodowe, ale zdarzały się sytuacje gdzie potrzebowałem dojechać gdzieś mpk czy to na egzamin, czy czyjś ślub akurat we Wrocławiu i za każdym ważnym razem mpk nawalało i albo musiałem w garniaku z buta cisnąć na
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: Z ta bezawaryjnoscia bedzie ciezko oczywiscie. Wierze, ze nie jest perfekcyjnie, ale jestem tez osoba, ktora nie widzi tutaj AZ TAK wielkiego problemu... Moze mam szczescie, nie wiem. Ale jezdze tymi tramwajami i autobusami od lat i serio nie mam powodow do narzekania...
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: oczywiści wiedziałem ze na koniec posłużysz się czymś takim, wiesz dobrze ze to czysta manipulacja, łatwiej ograniczać swobody mieszkańcom niż wymóc na ratuszu wybudowanie odpowiedniej ilości obwodnic żeby centrum całkowicie odciążyć od ruchu samochodowego prawda??? Większość ludzi wjeżdża w czetrum bo MUSI a nie chce. Po prostu nie ma innej drogi. Poza tym po raz kolejny ci pisze centrum to nie cały Wrocław, to podejście egocentryczne i nie uczciwe.Korki
  • Odpowiedz
  • 6
@sEB-q Płatne miejsca nie sa wykorzystywanie przez pracowników i oni szukają miejsc darmowych. Rozszerzenie stref płatnego parkowania sprawi, że nie będą mieli czego szukać i zostawią samochody pod domem i nie będą generowac korków zarówno w ruchu lokalnym, jak i w centrum.
  • Odpowiedz
A jak będę mieszkał na jagodnie gdzie nie ma nawet chodnika przy ulicy żeby dojść na tymczasowy przystanek?
  • Odpowiedz