Wpis z mikrobloga

Hej Mirki ( ͡º ͜ʖ͡º)

Nie ze swojego konta, ale chwalę się! ()

W sumie nie wiem jak zacząć, od dłuższego czasu pracuję nad modelowaniem spółek giełdowych.
Jest to projekt który chodził za mną przez już dobre 5 lat, ale zawsze znajdywałem dobrą wymówkę dla siebie by ten plan odłożyć na później.
A to że nie jestem dość dobrym programistą, a to że nie wybrałem idealnej technologii, a to że nie mam czasu, a kolejny odcinek serialu sam się nie oglądnie itd.
Prawie pół roku temu powiedziałem - "Dość! Trzeba zacząć działać!". No i zacząłem, co prawda z przerwą :P, ale powoli zaczynają być widoczne efekty.

Już niedługo (kiedy powstanie jakaś sensowna szata graficzna) wypuszczę w internet okrojoną wersje, pokazującą możliwości.

Czym będzie się to różnić od innych prognoz giełdowych? Ano tym że na wykresach będzie prezentowane jak historycznie model spisywał się dla danej spółki i na ile można mu wierzyć, będzie można wybierać pomiędzy innymi modelami (w przyszłości ;) ) lepiej spisującymi się w danym przypadku.

Na chwilę obecną liczę dane dla wig20 i mwig40 ze względu na ogromną potrzebę większej mocy obliczeniowej ;)
Predykcje mogą być skalowalne w ilości maszyn i przy postawieniu "farmy" można liczyć szybko spółki z całego świata.

Plany są ogromne i drobnymi kroczkami dążę do celu.

Trzymajcie za mnie kciuki i nawet jeśli ten post zginie w zgiełku mirkobloga to jestem szczęśliwy że mogłem się wam pochwalić :)

Chciałbym się za wami dzielić postępami w pracy pod tagiem: #neuronstock

a tu ciut tagów dla przykucia uwagi:
#gpw #gielda #programowanie #chwalesie #siecineuronowe
neuronstock - Hej Mirki ( ͡º ͜ʖ͡º)

Nie ze swojego konta, ale chwalę się! ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ
...

źródło: comment_Cl3HyfNokaPoSe84DIQIdGtaC51zNoOX.jpg

Pobierz
  • 11
@Fryderyk94: Oj tak, to był dobry rok i oby jeszcze trochę potrwał ( ͡° ͜ʖ ͡°).
prognozuję obecnie dla WIG20 i mWIG40 tylko dlatego że od nich zaczynałem, jak obrobię dane z amerykańskich rynków, a co ważniejsze stworzę system automatycznej aktualizacji po sesji (Tak jak to już zrobiłem dla GPW i newconnect) to oczywiście zostaną dodane.
@AwizisieAkat: No właśnie moim zdaniem pomiędzy dobrze a bardzo dobrze :)
Wiadomo że każdy swoje dziecko chwali, ale za jakiś czas kiedy projekt wyjdzie z fazy prototypu i wejdzie w fazę alfa będziecie mogli się przekonać :)

Jeszcze ponad tym wszystkim jest masterplan do stworzenia algorytmu wyszukującego algorytmy, ale to hen hen daleko w przyszłość :D
@neuronstock: z modelowaniem na giełdzie jest ten problem, że bardzo często przetrenowuje się modele, teoretycznie świetnie pasują do danych przeszłych (na których były uczone), ale ich możliwość dawania sygnałów o zmianach trendów jest bardzo niska.

Pytanie czy swoje modele sprawdzasz na danych przeszłych, na których uczyłeś już model? Czy np. uczysz model na danych do marca 2017, a okres kwiecień - sierpień 2017 służy do sprawdzenia skuteczności modelu? Głównym celem modeli
@dontonek: Prognozy historyczne nie wiedzą oczywiście o tym co będzie w przyszłości.
Prognozy są dosyć dwojakie gdyż początkowe 10 sesji do przodu ma bardziej pokrycie z tym co się dzieje, a następnie gdy się załamuje pokazuje ogólny trend.
Czasem potrafią wykryć zmianę trendu i będzie można to zobaczyć już niedługo. :)
Nie chcę się zagłębiać w sposoby modelowania, może w przyszłości.