Wpis z mikrobloga

Teraz tak myśle to wiem czemu Ned Stark nie chciał mianować Jona Starkiem.


A i mam pytanie bo nie pamiętam, kogo po śmierci roberta, Ned chciał uczynić królem? Nie pamiętam już tego #got
  • 30
@przebos dzięki, teraz pytanie czemu Stannis pragnął śmierci Robba? Przecież z tego co pamiętam Robb kilkukrotnie wspominał że chce pomścić ojca i wrócić do Winterfell, niechciał on żelaznego tronu. Albo chodzi o to że Robb miał sojusz z renlym a jak wiadomo Stannis nie lubił za bardzo swego brata, dokładnie tego nie pamiętam.
@Tratak: co do drugiego zgadzam się z FigleMigle. Tam była spina o północ, a robb chyba zaś się zbuntował i powiedział, że nie będzie klękał przed żadnym królem - nawet Stannisem. Z tego co pamiętam to jego chorąży go nazwali królem Północy i wywarli presję by nie klękał przed żadnym królem.

Co do pierwszego to wydaje mi się, że jednak źle myślisz. Powody dla których Ned Stark nie przyznał swojego rodowego
@K_aro nad tymi 2 powodami też myślałem. No i z tym Robbem i pozostałymi dziećmi to też masz racje. Ale jak by Ned powiedział prawde że Jon to Targaryen to miałby on już wtedy prawa do żelaznego tronu (no ale wiadomo jak by sie to skończyło gdyby Robert się o tym dowiedział). W sumie najprawdopodobniejsze wydaje się to że Ned nie chciał zdradzić pochodzenia Jona z tego powodu aby go chronić.
Ale
@Tratak: Robb chciał połączyć sił z Renlym i prawdopodobnie udało by sie to gdyby nie czarna magia Lady Melisandre która zabiła go :/.W książce Robb przetoczył ciekawy pomysł a mianowicie żałował ze nie oddał Jaimiego za Sanse i Arye ( myslał ze Arya jest w KL) i wydał by Sanse za Lorasa. Co mogło by wspomóc sojusz między dwoma Królami.
@Tratak: Renly miał poślubić Margaery .A ślub Lorasa z Sansą nawiązał by połączenie między trzema rodami
Starkami - Tyrellami oraz Baratheonami. Warto wspomnieć ze Renliego pobierało całe Reach oraz większość Storlands.
*popierało
@izumo22: chociaż nie przypominam sobie żeby chcieli ją wydać za Tyrella. Jak masz gdzieś zaznaczone w książce to pokaż, jestem już przy ostatniej i może mi coś umknęło. Wydaje mi się, że oni nie zakładali odbicia Sansy i Aryi. Tu chodziło o władzę i pomszczenie ojca.

Robb prawie że do samych godów nie chciał odzyskać Sansy i Aryi bo wiedział, że to byłaby głupota strategiczna - sam powiedział matce, że bardzo
@Tratak: w zasadzie przez to, że w serialu pochodzenie Jona jest od dawna znane to nawet nie zwracam uwagi czy coś już wspominali o tym w książce xD Pamiętam tylko widzenia Daenerys w pałacu czarnoksiężników gdzie widziała swojego brata jak gadał coś o trzygłowym smoku. Chłonę za to nieznane wątki i informacje.