Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@foxbond 60 stopni, według cura. Pobrałem jakiś dodatek do drukarki i próbuje go wydrukować. Wcześniej wgrałem profil mojej drukarki.
  • Odpowiedz
Użyłem lakieru do włosów

Teraz używam żelu do włosów


@kreA: spróbuj po prostu włosów ;) Najlepiej sprawdzają się włosy z dupy jednorożca...
  • Odpowiedz
@kreA: ja do PLA smaruje szkło na stole klejem w sztyfcie(taki zwykły do papieru), trzyma tak mocno ze czasem nawet nożem nie mogę tego oderwać. Grzeję stół dodatkowo do 55st
  • Odpowiedz
@spoon22:
Skoro wydruk po wystudzeniu stołu nie odchodzi i trzeba się z nim siłować, to chyba to nie jest dobra metoda? ;)
Nowoczesne kleje dedykowane do druku 3D mają taką zaletę, że po wystygnięciu stołu wydruk możesz zdmuchnąć.
  • Odpowiedz
@kreA: wypoziomuj stół, dysza jest za wysoko. Jeśli robisz "na kartkę" to często ten opór na kartce jest za mało, odkręć jeszcze z pół obrotu (stół wyżej), niby przegięcie ale powinno pomóc bo sam się zdziwiłem jak miałem to samo i wreszcie po hamsku docisnąłem stół do dyszy i jak ręką odjął. Cały czas ten sam lakier był używany, więc to raczej nie wina kleju.
  • Odpowiedz
@kreA: Drukuj powoli pierwszą warstwę, ja zwykle mam 25mm/s ale czasem i nawet do 10 schodzę. Pierwszą warstwę tez drukuje w większej temperaturze i bez wiatraka.
Reszta juz została powiedziana.
  • Odpowiedz
@kreA: Kup sobie szybę, bo ten aluminiowy stolik szybko porysujesz i zniszczysz :) Dajesz na aluminiowy stolik szybę, na to psikasz Dimafix i zapominasz że jest coś takiego jak podwijanie się wydruków ;)
  • Odpowiedz
@kreA tak jak już wyżej mirki pisały po pierwsze dobre ustawienie wysokości głowicy, pod drugie szyba bo aluminium możesz mieć już krzywe a po trzecie spróbuj podkładki typu buildtak albo corapad.
  • Odpowiedz