Wpis z mikrobloga

#informatyka #komputery
Mirki, mam problem totalnie mam nie ogarniam sprawy. Mam coś #!$%@? z systemem najprawdopodobniej, mianowicie jak właczam niektóre programy (np xampp) wyswietla sie komunikat "api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll nie został znaleziony" Szukałem rozwiazania na wiekszosci forach lecz nic. Reinstalka systemu nie wchodzi w gre, ewentualnie jako ostatecznosc. Dodaje jeszcze scr
LenoPalenoo - #informatyka #komputery
Mirki, mam problem totalnie mam nie ogarniam s...

źródło: comment_OmqaxU7OzymDbJEWn68XbSz20QVfATvn.jpg

Pobierz
  • 11
@LenoPalenoo: 1 Naciśnij klawisze logo Windows+R, aby otworzyć okno Uruchamianie.

2 W oknie Uruchamianie wpisz tekst services.msc, a następnie naciśnij klawisz Enter.

3 W konsoli zarządzania Usługi kliknij prawym przyciskiem myszy pozycję Windows Update, a następnie wybierz polecenie Zatrzymaj.

4 Po zatrzymaniu usługi Windows Update kliknij prawym przyciskiem myszy pozycję Windows Update, a następnie wybierz polecenie Uruchom.
@LenoPalenoo: To zacząłbym od otwarcia cmd.exe w trybie administratora i wpisanie
"sfc /scannow"
Oczywiście bez cudzysłowia.
Do naprawy windows update jest specjalny fix ze strony microsoft - https://support.microsoft.com/pl-pl/help/947821/fix-windows-update-errors-by-using-the-dism-or-system-update-readiness
Jeżeli to nie pomoże jest możliwe naprawienie instalacji windows bez formata - trzeba włożyć płytę i przeprowadzić in-place upgrade do tego samego systemu co masz, kopiuje wtedy nowe pliki systemowe, ale nie usuwa plików.
PS. cholerne limity dla zielonek