Wpis z mikrobloga

Mirasy, potrzebuje w miarę uniwersalnego TV do 5k max ~65' do salonu 20m2. Odległość od TV to 3m.
Nie ukrywam, że moim faworytem na tą chwile jest Samsung UE65KU6000. Jednak ciekawy jestem Waszej opinii o tym TV oraz poznania ewentualnej alternatywy dla tego modelu.
Zdaje sobie sprawę ze wszystkich minusów jak i ograniczeń wynikających z powyższej kwoty, jednak chciałbym kupić coś uniwersalnego, o dużej przekątnej aby oglądanie filmów oraz telewizji nie sprawiało obciachu ;)
Kilkanaście minut dziennie telewizji SD + duży nacisk na multimedia, internet, oraz pliki w wysokiej rozdzielczości.
Z racji dużych wymagań internetowych, prawdopodobnie i tak będę zmuszony kupić AndroixBoxa.

#telewizory #telewizory #tv #technologia #samsung #elektronika #rtv #pytanie
  • 18
@johnmorra: Nie mam zamiaru + liczę się że w tej kwocie nie znajdę dobrego Sony + nie mam ciśnienia na tą firmę, aczkolwiek sam android u nich miło wspominam, ale z racji tego że będę miał duże wymagania internetowe z jakiś czas pewnie wleci Androidbox.
@johnmorra: Mkv nie wspierają? Chyba żartujesz.
Android może i nie działa super płynnie ale da się przyzwyczaić a jest na nim wszystko co potrzebne typu Netflix, HBO go, YT czy Spotify.
A obraz żyleta.
@Wojtas87: ogilnie tekwwizory to bida z nedza ten twoj ku6000 jest tragicznie wykonany ludzie na forach jakies cuda wyrabiaja bo sa wadliwe modele i po 4 razy oddaja bo martwy pixel bo plastik odchodzi i kurz wlatuje do srodka :x radze dobrze specjalistyczne fora przejrzeć przed zakupem. Ja kupilem nowy sony jakos wykonania super tylko ten android kuleje strasznie
@Wojtas87 mam ten telewizor i bardzo dobrze się sprawuje. Używam do PS4, Spotify, czasem filmy to zdecydowanie daje rade. Najgorzej jak człowiek się naoglada w dobrej rozdzielczości to potem takie SD wygląda jak gówno ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@johnmorra: hmm pytanie czy nie mylisz modeli, bo z tego co kojarzę to odchodzące ramki + kurzowy problem był w modelach wcześniejszych. Opinie co do tego modelu są raczej dobre, na specjalistycznych forach też nikt nie daje rażąco negatywnych opinii.
@micha3l: You can enjoy video files on your Sony Bravia TV from USB or DLNA devices. However the supported file formats for Sony Bravia TV is limited and only MPEG-1, MPEG-2, MP4, WMV, ASF, DivX HD are compatible. That’s why you will encouter problems when you try to play MKV files on Sony Bravia TV
@Wojtas87 ja mam model Samsunga 65js8500 i powiem Ci ze system Tizen daje rade, działa szybko i płynnie. Ostatnio pojawiła się aplikacja że sklepu Google pozwalająca na wypożyczanie filmów. Do 20m2 bierz 65, u mnie właśnie pokój taki sam i tez oglądam z 3m i jest rewelacyjny. 65 cali to naprawdę kawał ekranu, ogląda się na nim filmy przyjemnie. Mam też ps3 podpięte i komputer i gra się rewelacyjnie.
65js8500


@joe-do-336: Dzięki za cynk mireczku! Chcę mieć właśnie namiastkę kina z tych 3m, dlatego zależy mi na sporym ekranie. Głównie i tak będę oglądał filmy z bardzo dobrych źródeł, więc mam nadzieje że jakoś to będzie.
@johnmorra: Problemem jest własnie to, że ten model powoli jest już wykupowany ze sklepów i nigdzie stacjonarnie nie jest dostępny, więc ewentualna "wymacanie" go nie wchodzi w grę i muszę bazować na opiniach internetowych( ͡º ͜ʖ͡º)