Wpis z mikrobloga

Poradźcie Miraski

Wkraczam powoli na rynek pracy i to do mocno plotkarsko-kolesiowej gałęzi sektora publicznego ( ͡ ͜ʖ ͡) Wiele się nasłuchałem historii o legendarnym trzepaniu profili w mediach społecznościowych i właściwie wszystkiego co się da przez wszelkie szczeble HRu i dyrektorstwa, jest w tym zapewne chociaż kawałek prawdy więc zastanawiam się jak działać. Sporo moich znajomych zmienia sobie personalia na jakieś typu Karyna Grażyna bądź Janusz K-ski, wygląda to cholernie rakowo, ale może tak trzeba xD Oczywiście od dawna edytuję ustawienia dotyczące pokazywania moich postów - nie chodzi tutaj o jakieś hehe zdjęcia z hehe imprezek, ale działam w środowiskach hobbystycznych, które nie każdy może odpowiednio zinterpretować (myślistwo, militaria, historia, takie tam).

Co o tym myślicie, co sami stosujecie?

#facebook #praca #bezpieczenstwo #hr #pytanie
  • 4
@Medico_della_Peste: ja nie mam żadnej aktywności facebookowej, ani innej pod swoim imieniem i nazwiskiem, ciekawi mnie jak coś tajkiego może być odbierane, raczej negatywnie i jeszcze mnie zastanawia czy jak jest na facebooku ktoś kto się nazywa tak jak ja, to czy tego debila nie wezmą za mnie
@pejatojajestem: Sam nie wiem. Z jednej strony brak "ekshibicjonizmu" chroni, z drugiej - może budzić domysły co ukrywasz. Mimo wszystko portale społecznościowe wykorzystuje praktycznie każdy i całkowice naturalną rzeczą jest, że wrzuca się tam jakieś NORMALNE fotki ze znajomymi, z wakacji, z wycieczek. Jeśli ktoś nie ma absolutnie nic, ja bym podejrzewał, że ma pewnie drugie konto, więc ma coś do ukrycia ( ͡º ͜ʖ͡º)