Wpis z mikrobloga

Wybieram się w przyszłym tygodniu do Budapesztu na kilka dni. Co polecacie do odwiedzenia z czysto imprezowej strony? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kluby, puby itp. Jesli ktos ma do polecenia jakieś mało znane atrakcje, zabytki, coś czego nie ma w pierwszych trzech linkach guugle, to też chetnie przytule ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#podroze #podrozujzwykopem #budapeszt
  • 11
@rolomems: Nie chcę być złośliwy, ale czego spodziewałeś się po muzeum etnograficznym? Migoczących światełek? Już po tych paru eksponatach jestem w stanie stwierdzić, że widziałem w życiu nudniejsze muzea. Wiadomo, każdy ma inne oczekiwania. Są turyści bardziej głodni wiedzy, są też i tacy typu "W sumie fajnie, Grażyna, ale na zdjęciach te piramidy większe się wydawały". Może po prostu powinieneś poszukać jakichś dyskotek albo lunaparków?
@BratJuzew: Etnografia to nauka zajmująca się całościowym opisem i analizą kultury danej grupy etnicznej i społeczeństwa. Obejmuje ona teorię kultury ludowej jak i badanie poszczególnych jej dziedzin i wytworów materialnych. Spodziewałem się zatem, że poznam historię ludów zamieszkujących węgierskie ziemie. W zamian oglądałem eksponaty prostych drewnianych narzędzi, znanych każdemu z polskich muzeów, ubrań i dużo, dużo butów. Ponadto wszystkie eksponaty znajdowały się w pomieszczeniach niezachęcających do spędzenia tam trochę czasu i