Wpis z mikrobloga

Mircy od #komputery #it a w szczególności #windows i #msdn - czy jest możliwość instalacji systemu już raz aktywowanego na innym komputerze?
Chodzi mi o to, że mam kompa, na którym mam win 8.1 z uczelni ( #msdnaa ). Kompa sprzedaję z wyzerowanym dyskiem, bez systemu, czyli tak jak go kupiłem. Mam obraz tego windowsa na dysku i mam serial do niego. Czy da radę go na tym samym serialu aktywować na nowym komputerze? Fizycznie system będzie zainstalowany tylko na jednym komputerze.
#kiciochpyta #pytanie #windows81
  • 5
  • Odpowiedz
@dzikiczytelnik: możesz zainstalować system z MSDN na kompie o ile dalej jesteś studentem, później go nie kasuj. W teorii licencje masz do czasu ukończenia studiów ale nie masz obowiązku odinstalowania systemu po ukończeniu studiowania. Nie możesz używać komercyjnie
  • Odpowiedz
@dzikiczytelnik: Tak, jeśli będzie problem to robisz aktywacje telefoniczna (automat). Miałem kiedyś ten problem jak M$ pozwalał kilka razy po przeinstalowaniu aktywować system. Testowałem też wersję z MSDN po zakończeniu studiów i nie było problemu z aktywacją
  • Odpowiedz