Wpis z mikrobloga

@mx_adam: jeśli tak by było to powiedzmy do 100tys można by go kupić z sensownym silnikiem i sensownym wyposażeniem. Ale mam jakieś dziwne przeczucie że będzie droższy (i wtedy cena już będzie nieracjonalna).
@LiczbaPi: nie mam pojęcia. Ogólnie cały czas mało jest konkretnych informacji o tym aucie.
@kygo21: będzie dostępny automat więc nie wiem co twój obrazek miał udowodnić.
@siejeje: Tak swoją drogą, to do głowy by mi nie przyszło, żeby za Hyundai'a dać 100tys. W środku plastik, silniki dupy nie urywają. Nie lepiej jakąś fajną, roczną używkę z pewnego źródła?
@mawojciech: Elantra od 2016 nie przypomina i30, ma też inny środek. Starsza elantra z lat 2010-2015 faktycznie wyglądała jak i30 z doczepionym bagażnikiem. W sumie po pojawieniu się i30 fastback nie wiem jaki jest sens oferowania tej nowszej Elantry (chyba, że ktoś chce deko ładniejszego i prostszego sedana, ale to kwestia gustu). 120KM jest w nowym i30 z 3 cylindrowego 1.0 turbo więc na wstępie bym sobie to odpuścił.
IMO i30 FB wygląda gorzej od Elantry, która mimo wszystko ma właśnie sylwetkę liftbacka, a nie sedana. Pisanie, że Elantra do i30 z doczepionym kufrem to lekka przesada - inna płyta podłogowa, inne zawieszenie. Od wersji 2016 to już zupełnie inne auto. Co do silników, mamy w i30 1.4 MPI 100 KM bez turbo, potem same z turbo 1.0 120 i 1.4 140, Elantra 1.6 MPI 128 KM. I najważniejsze - i30
@elemenTH: no to właśnie o to chodzi, pozycjonowanie modelu a tutaj wyposażenia. Jakby w tym tańszym było to samo co w tym droższym to nikt by nie kupował droższego. A na wyposażeniu najłatwiej zarobić, spójrz na konfiguratory marek premium
@testuser: i30 poprzedniej generacji i elantra miały praktycznie takie same przody i chodziło mi tylko o wygląd zewnętrzny, gdzie elantra miała rozciągnięty tyłek w stosunku do i30.
Obecnie tył fastbacka kojarzy mi się z mercem gle coupe (który też urodą nie grzeszy) z tym że dla biedy. Ale to już kwestia co się komu podoba.

Nowy i30 fastback według hyundai.pl będzie dostępny z turbobenzyną 1.0 i 1.4 (być może potem dojdzie