Wpis z mikrobloga

Pytanko mam.

W czerwcu zapisałem się do KSS Arsenał w Krakowie. Teraz strzela mi 3 miesiące w tym klubie, więc następnym krokiem jest patent, który chyba będę zdawał dopiero w listopadzie (na ten wrześniowy się nie wyrobię). I teraz pytanko co poźniej?

Rozumiem, że po patencie będę musiał złożyć wniosek poprzez klub o wydanie mi licencji... a to ponoć długo potrwa.
I teraz powiedzmy, że licencję otrzymam jeszcze w tym roku (z tego co wiem to przy dobrych wiatrach), to czy będzie mi się opłacało startować w zawodach jeszcze w 2017 roku, czy lepiej czekać na 2018, zakładając, że właśnie w tym roku będę składał wniosek do WPA?

Chodzi mi o to, kiedy (i w sumie ile) konkurencji powinienem wystartować przed złożeniem wniosku do WPA?

#pozwolenienabron
  • 5
KSS Arsenał


@M4lutki: Primo: KKS Arsenał!
Secundo: Jak masz zdawać na patent w listopadzie dopiero to weź pierwsza licencję na 2018, bo jak weźmiesz w 2017 to do końca roku będziesz musiał zrobić starty (a po co się spinać - jeden miesiąc różnicy nie zrobi).
Do WPA też potrzebujesz startów, chyba że wystarczy ci pozwolenie na jeden cz, jeden bz, jeden gl, jeden cp. Dobrze jest mieć ze 2-3 starty z
@leoha: Faktycznie mi się literki popieprzyły, dzięki.

Słuszne uwagi, dzięki. Nie śpieszy mi się z tym wiec, faktycznie wezmę sobie licencję na 2018 rok i na spokojnie od początku roku będę startował w zawodach. Kurde muszę wznowić treningi i zacząć kuć ustawy bo nici będą z tego pozwolenia.

A jak to wygląda z perspektywy zawodów i zawodników, którzy własnej broni jeszcze nie posiadają? Muszę wybierać się na te zawody, na które
A jak to wygląda z perspektywy zawodów i zawodników, którzy własnej broni jeszcze nie posiadają? Muszę wybierać się na te zawody, na które jeździ mój klub (by mieć z czego strzelać) czy może organizatorzy z własnego ramienia udostępniają broń?


@M4lutki: Przed każdymi zawodami jest ogłaszany regulamin zawodów, gdzie jest napisane, czy trzeba mieć własną broń i czy organizator umożliwia jej wypożyczenie na miejscu. Z KKS Arsenał jest o tyle dobrze, że
@M4lutki: WPA przychylnie patrzy również na wykazane przez Ciebie treningi we wniosku na pozwolenie. Można łatwo je zweryfikować po wpisach w książce strzelań na strzelnicy.

Trzymam kciuki!
@irq11: O cholera, do tej pory się nie wpisywałem na strzelnicę. Wchodziłem, szedłem po prezesa, strzelaliśmy i wychodziłem xD Dzięki za cynk, następnym razem się wpiszę.

Dzięki!

@leoha: To muszę dopytać Pana Maćka. Dzięki za informacje i do zobaczenia na strzelnicy! :)