Wpis z mikrobloga

W odpowiedzi na sugestie @czepit - proponowane pytania do siostry; sam myślę je jej wysłać, ale jak macie ochotę - możecie wysyłać we własnym zakresie i modyfikować jak się Wam podoba; im więcej ich otrzyma - tym większa szansa że na któreś odpowie...

1. Dlaczego Waszym pełnomocnikiem pozostaje Sebastian Duliniec, pomimo że łączy go bliska współpraca z Krzysztofem R.? Przecież to oczywisty konflikt interesów - reprezentując Państwa, kancelaria Pana Dulinca może się wstrzymywać od działań korzystnych dla Państwa - ale niekorzystnych dla swojego kontrahenta? Co więcej - taka sytuacja powoduje zagrożenie dostępem do informacji ze śledztwa dla prawdziwych mocodawców Krzysztofa R.?

2. Dlaczego Pani rodzina blisko współpracuje ze stacją TVN, uczestniczy w wywiadach, linkuje ich reportaże, pomimo że ta stacja od pierwszych dni prowadzi kłamliwą kampanię mającą tylko jeden cel - zrobić z Pani siostry wariatkę i niedopuścić by winni jej śmierci ponieśli odpowiedzialność? To co robią jest oczywiste a Państwo legitymują ich działalność swoim wizerunkiem. Notabene - Krzysztof R. jest 'wytworem' właśnie tej stacji i niewykluczone że jego prawdziwi mocodawcy wywodzą się z tego samego środowiska.

3. Skoro Pani młodsza siostra uczestniczyła w wideonagraniu, czy mogłaby Pani wyjaśnić, jaki był stan świadomości jej i pozostałych uczestników dot. tego co działo się z Magdą? Michał przyznał, ze przyczyną dla której prosił Markusa, by tak nie dopytywał, była obawa, iż zostaniecie zrozumiani przez rezydenta, że podejrzewaliście że to on może robić jej krzywdę? Czy Pani siostra i Markus również mieli taką świadomość? Jeśli tak - to czemu pomimo tego Markus z uporem maniaka, przez kilkanaście minut robił wyłącznie to - dopytywał w obecności rezydenta? Dlaczego sam na niego wskazał? Tym samym mógł narazić Magdę na niebezpieczeństwo, co niewykluczone że uczynił?

4. Czy może Pani wyjaśnić dlaczego Pani siostra ani Markus czy Michał nie zareagowali na wyraźne odgłosy z tła pochodzące najprawdopodobniej z kompromitującego nagrania z gwałtu na Magdzie z udziałem osób mówiących po polsku? Dlaczego ten aspekt sprawy jest przez Was, media i śledczych pomijany? Po lekturze akt sprawy - czy może Pani potwierdzić, że dokonano analizy technicznej nagrania i potwierdzono że nie było ono manipulowane/edytowane, oraz czy udało się dociec źródła tych odgłosów? Jedno jest pewne - rezydent musi znać odpowiedź, protokołu z jego przesłuchania nadal nie ma, a pomimo to...

5. Pisze Pani 'oj biedny rezydent' - mimo że wdg. świadków przytaczanych przez TVN, ogłosił on grupie polskich turystów śmierć Magdy ... po śniadaniu w niedziele, a więc na wiele godzin przed jej śmiercią? Mimo że podczas wideonagrania Magda wskazuje na niego (lub jego kompanów) jako na ludzi którzy ją skrzywdzili- co potwierdził Markus dopytując czy ma na myśli rezydenta? Mimo że to on cały czas zajmował się Magdą, to z jego telefonu dochodziło do komunikacji z Magdą, to on był odpowiedzialny za odseparowanie Magdy od reszty turystów? Jak połączy Pani te fakty z komunikatami od Magdy, że miała być podtruwana , porwana a jej rozmowy podsłuchiwane? Że "mają różne sztuki"?

6. Według relacji Pani i znajomych Magdy - otrzymaliście komunikaty od niej, że była podtruwana , próbowano ją porwać a jej rozmowy są podsłuchiwane. Według relacji Markusa z licznych wideorozmów jakie odbył z Magdą - zaprzeczyła temu. Nie widzi tu Pani sprzeczności? Czy mogłaby Pani powiedzieć ile tych wideorozmów było, kiedy miały miejsce, kto w nich uczestniczył i co Magda w nich komunikowała? Oraz kiedy i w jakich okolicznościach (sms, telefon, wideo) zakomunikowała o podtruwaniu/porwaniu/podsłuchiwanych rozmowach?

7. Według relacji Markusa z wideorozmów z Magdą w drodze na lotnisko i na lotnisku przed lotem powrotnym do PL - Magda była bardzo słaba i to było przyczyną dla której nie została wpuszczona na samolot. Według relacji Egipcjan - przyczyną była jej agresja i twierdzą że nawet wyrwała podłokietnik z auta i zaatakowała nim pracownika hotelu. Nie widzi tu Pani sprzeczności?

8. Według relacji znajomych Magdy - próbowała sprzedać wycieczkę na kilka dni przed wylotem, rzekomo już wtedy wiedziała, że jest problem z paszportem Markusa. On utrzymuje że dowiedział się dopiero w dniu wylotu. Nie widzi tu Pani sprzeczności?

#magdazuk #magdalenazuk #csiwykop
  • 125
  • Odpowiedz
@stopmanipulacji1111: Też wydaje mi się dziwne, żeby inteligentny Arab deklarujący znajomość egipskiego dialektu na poziomie "ach, to mały pikuś" zanim wiedział, co to jest, nie rozumie ani słowa. Chociaż bardzo mu zależało potem na tym, żeby mnie przekonać, że przecież wiem, że zrobiłby to, gdyby to było możliwe. Oni mogą mieć podporządkowaną mentalność, obojętnie z jakiego kraju i na jakim poziomie są. Mogłabym dopiero jutro wieczorem przestudiować te pytania. A może
  • Odpowiedz
@czepit: @stopmanipulacji1111 Nie mogę się na niczym skoncentrować, ale jakieś luźne myśli latają mi po głowie. Dr. Tarek powiedział, że M została otruta flakką. A kto ją otruł? Tego już nie dochodzili za bardzo, zakończyli sprawę, żeby turyści nie uciekli. Nikt się tym nie przejął, co tam sprawa w Egipcie! Nikt się po Egipcie niczego spektakularnego nie spodziewał zresztą. Bo tu przecież była to sprawa priorytetowa! W Ojczyżnie! I co? I
  • Odpowiedz
@czepit: Na początku było, że dużo podróżowała, nawet sama, i sama to pamiętam. Teraz nie znalazłam tego. Ale ktoś na kafeterii też to skomentował, że byla info na samym początku, a potem już nagle nie podróżowała. Ale nie będę się czepiać miłego czepita :-) bo w sumie jak chcą, to i tak zaprzeczą.
  • Odpowiedz
@stopmanipulacji1111: Wysyłaliście jakieś już zapytania do siostry Magdy że usunęła swoje konto na FB? W ostatnich dniach jeszcze odwiedzałem jej konto i nie było tam żadnego hejtu, bardzo mało było tam komentarzy u niej i wszystkie były od jej znajomych, żadnego hejtu czy lawina komentarzy od nieznajomych, nie widzę powodu dla którego usunęła profil. Być może wiedziała że planujecie jej zadać takie pytania i zrobiła krok wyprzedzający?
  • Odpowiedz