Wpis z mikrobloga

#motomirko #motocykle #honda

Siema. Chciałbym zrobić polerkę wlewu paliwa w mojej Hondzie CBR600F F4. Wlew jest już mocno sfatygowany i pościerany. Z tego co widzę to jest on z aluminium (poprawcie mnie jeśli się mylę). Może ktoś już robił takie rzeczy i podzieli się doświadczeniami? Po polerce chcialbym to anodyzowac.
  • 4
  • Odpowiedz
@maruder1991: lecisz do sklepu narzędziowego lub podobne, nabywasz arkusze papieru sciernego (do szlifowania na mokro) stopniowo o gradiacji od 800 do 2000, zależy jak sfatygowany masz wlew :) po jednym arkuszu co stopień gradiacji. Wyjdzie max dyszkę. Do tego kupujesz pastę do polerowania aluminium (pasty stricte do alu mają drobniejsze scierniwo, ale może być pasta do każdego metalu). Po drodze kup sobie z dwa piwka, bo kluczem tutaj jest cierpliwość.

Zakładam że będziesz to robił ręcznie więc: odkręć sobie wlew, to nic trudnego, ale uważaj aby nie wpadła Ci żadna śrubka do baku ;) i rozbierz go możliwie na czynniki pierwsze. Czasami się zdarza że poszczególne elementy są z innych stopów i polerujac wlewy często zdarzało mi się że jeden element swiecil a drugi za cholerę nie chciał się wypolerować. Mocujesz wygodnie wlew, np. W imadle i śmigasz po kolei papierkiem na mokro, ciągle zraszajac wszystko wodą. Przy przechodzeniu na drobniejszy papier, szlifujesz nim aż do momentu zniknięcia śladów szlifowania poprzedniego. Czas łączny to ok. 2-3 godzin. Jednakże ciężko pominąć ten etap jeśli chcesz mieć perfekcyjnie :) na końcu wszystko myjesz, nakładasz pastę i miękkim, bawelnianym ręcznikiem polerujesz pastą. Resztki pasty etc. Wyplukujesz ciepła woda z mydłem. Powinno być lustro :)

Jeżeli masz jakieś napisy, zagłębienia etc. Możesz na początku, po wstępnym wyszlifowaniu napuscic do nic czarnego lakieru i poczekać aż wyschnie, daje to później bardzo ładny kontrast, często tak robię z napisami na deklach, czy
  • Odpowiedz
  • 0
#therans dzieki wielkie za info. A posiadasz jakas wiedze nt. Anodyzacji badz tez innego sposobu przedluzenia zywotnosci wypolerowanych czesci? Wiem, ze po polerce na lustro taka powierzchnia matowieje z czasem i procedure trzeba powtorzyc.
  • Odpowiedz
@maruder1991: Co do pasty to polecam Autosol Aluminium polish lub Autosol Metal polish jezeli nie chcesz sie bawic papierami o gradacji 1400 to przy metal polish i tak bedzie bardo ok efekt, do ewetualnego wykonczenia bardzo dobra jest pasta Mothers mag & aluminium polish i na tyle przyjemna ze nie widzialbym potrzeby konserwowania/zabezpieczania powierzchni tylko po prostu raz na miesiac sprzetrzec ponownie taką pastą.
  • Odpowiedz