Wpis z mikrobloga

Mirki mam taki problem.
Na jednym serwerze zamierzam mieć około 200 maszyn wirtualnych, gdzie na każdej z osobna będzie działać jeden skrypt. Czyli wszystko zautomatyzowane. Tylko czasem w tym skrypcie będzie trzeba zmieniać różne parametry. I teraz, żeby nie tracić czasu, aby zmieniać dokładnie to samo manualnie w 200 maszynach, zastanawiam się jak to można zrobić łatwo zdalnie. Czy znacie jakieś rozwiązanie ?
Coś takiego jak kontrola nad botnetem, tylko że legalnie na legalnych maszynach. Problem jest taki, że nie jestem jakiś mega pro w programowaniu. Pierwsze co by mi przyszło do głowy to zainstalowanie pythona na każdej z maszyn i jakoś przez zdalny serwer połączyć je żebym miał na jednym innym serwerze coś takiego jak control panel przez konsole, gdzie będe podawał komendy w pythonie, takie jak [przychwyć to okno] - > [kliknij w button o id takim i takim] -> [zmien parametr na X] I tego typu rzeczy tylko kompletnie nie wiem za bardzo jak się za to zabrać.
Polecacie jakieś rozwiązanie, lub jakieś materiały z jakimi powininem się zapoznać, które pomogą przy rozwiązaniu tego problemu ?

#it #programowanie #informatyka #komputery #pytanie
  • 9
@matekkkk: właściwie to źle powiedziałem z tym skryptem, to raczej jest mały program, gdzie muszę wyklikać różne rzeczy aby zmienić parametry co jakiś czas. Hmm napewno darmowy ? widziałem tabele pricing, ale przyjrze się dokładnie